Основною перешкодою, що стоїть сьогодні перед завойовниками космосу, є обмежена вантажопідйомність космічних кораблів. При цьому, нормальне функціонування всіх систем вимагає достатньої кількості енергії. Частково це питання вирішується за допомогою сонячних батарей і загального курсу на скорочення енерговитрат. Але як бути з відновленням енерговитрат космонавтів? Очевидно, що сонячна дієта їм не підійде. Для вирішення цієї проблеми американські інженери розробили біореактор, що дозволяє перетворювати продукти життєдіяльності на їжу.
Біореактор, який винайшли вчені з Пенсільванії, зможе переробляти відходи життєдіяльності космонавтів в білки і жири. Крістофер Хаус, є головним учасником розробки. Фахівцям вдалося зробити машину для переробки відходів. Їжа є однією з головних проблем для підкорення космосу, тому вчені і вирішили створити біореактор. Машина оснащена корпусом, струменевою насадкою, насосом, циркульною склянкою, теплообмінником, повітреводом.
В цю розробку ще додали спеціальні фільтраційні мембрани і метилококк (Methylococcus capsulatus) — це бактерія, яка поглинає метан і утворює біомасу відходів. Крістофер Хаус відзначає, що їжу можна вживати відразу ж після її видозміни за допомогою розробки. Машина зможе на 50% від загальної маси переробляти біовідходи від шести космонавтів. Надалі вчені хочуть взяти відмітку у 85% для цієї ж кількості осіб. З допомогою біореактора можна підкорювати планети, підкреслив Хаус.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про космічні польоти на пилососі