Минулого тижня NASA анонсував запуск на МКС зразків кишкової палички. Фахівців з космічного агентства цікавило як бактерія буде вести себе в умовах підвищеної радіації і незвичайної гравітації. Однак, під час одного з виходів у відкритий космос, космонавтам вдалося виявити зразки бактерій зовні корабля. Як повідомляють російські ЗМІ, зразки бактерій були виявлені Антоном Шкаплеровим.
Космонавти зібрали матеріали з російської частини МКС ватними тампонами і відправили на Землю для аналізу, розповів Шкаплеров. "І тепер з'ясовується, що якимось чином на цих тампонах виявили бактерії, яких не було і під час запуску модуля МКС", - сказав Шкаплеров ТАСС. "Тобто, вони з'явилися з космосу і оселилися на зовнішній поверхні. Їх вивчають досі, і здається, вони не представляють небезпеки".
У короткій доповіді ТАСС Шкаплеров не уточнює, як російські дослідники прийшли до цього висновку. Насправді, земне забруднення дуже важко виключити, враховуючи, наскільки витривалі деякі мікроорганізми. Деякі бактерії і крихітні мікро тварини, відомі як тихоходки, приміром, продемонстрували здатність виживати в найважчих умовах. І земні організми могли випадково потрапити на МКС до цього, як сталося в 2014 році, коли офіцер космічної станції Володимир Соловйов оголосив, що морський планктон і інші мікроорганізми були виявлені на зовнішній стороні МКС.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про заміну дерев технологіями