Американські вчені створили найменьший комп'ютер у всьому світі. Фахівці створили техніку завширшки всього 0,3 мм. Про це повідомляє прес-центр Мічиганського університету.

"Мікрокомп'ютер оснащений бездротовими передавачем і приймачем, а також процесором. Обмін даними відбувається з допомогою світла, оскільки пристрій занадто малий, щоб комплектуватися традиційної радіоантени", - розповідають вчені.

Новий винахід являє собою точковий температурний сенсор. Мікрокомп'ютер здатний вимірювати температуру на крихітних ділянках з похибкою всього в 0,1 градуса Цельсія. Мічиганські інженери зазначили, що їх розробка може бути адаптована і під виконання інших завдань. Фахівці ж вибрали вимірювання температури не випадково.

Виявляється, існують дослідження, які здатні показати, що ракові пухлини гаряче нормальних тканин. При цьому вченим поки що не вистачає доказів для підтвердження даної теорії. Ця розробка може допомогти їм у дослідженнях. Про це повідомляє наукове видання Advanced Engineering Materials.

"Ми використовуємо сенсор, щоб простежити за відхиленнями температури всередині пухлин і нормальних тканин, і використовувати ці показання для визначення успішності або безпліддя терапії", - розповідає професор радіології та біомедичної інженерії Гері Лукер.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" пару тижнів тому на аукціон Charitybuzz виставили один з небагатьох працюючих комп'ютерів Apple I.

Початкова ціна за 40-річну модель була встановлена на рівні $70 тисяч, однак під час аукціону вартість піднялася до $210 тисяч і сьогодні раритет з 4 КБ ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і процесором з частотою 1 МГц пішов з молотка.

Невідомий щасливчик отримає той самий комп'ютер, який в гаражі Стіва Джобса збирав Стів Возняк з товаришами. Цей примірник є головним атрибутом Apple.