Група американських вчених змогли навчити алгоритми нейромережі розпізнавати людську присутність характерним вздохам між деякими словами, які люди здійснюють мимоволі в момент виробництва мовлення.

Цей проект створили вчені Університету Карнегі - Меллон, який знаходиться в Піттсбурзі. Творці зуміли забезпечили нейромережа додатковим об'ємом короткочасної пам'яті, що дозволило завантажити в неї більше сотні годин новинних випусків, в яких ведучі говорили англійською мовою. Завдяки численному аналізу даних матеріалу, нейромережа навчилася розпізнавати найменші фонеми в мовленні диктора, а саме неконтрольовані зітхання між деякими словами.

За словами дослідників, даний метод може істотно просунути методику розпізнавання людини через мова, так як зітхання важко контролювати, а також їх значною мірою важко підробити, так як даний процес є безумовним рефлексом.

Популярні новини зараз

Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором

Ті, хто платить по 100 грн/куб – ще щасливчики: як в Україні можуть змінитись тарифи на воду

Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження

Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші

Показати ще

Раніше групі дослідників з лабораторії Ок-Рідж вдалося визначити генний комплекс, що відповідає за збереження балансу вологи у рослин, які ростуть у посушливих регіонах планети. Це відкриття дозволить вивести посухостійкі сільськогосподарські культури і скоротити площі, які потребують штучному зрошенні.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що миші-мутанти забезпечать збереження посівів.