Сьогодні найбільші цифрові корпорації роблять ставку на штучний інтелект, займаючись голосовими помічниками або безпілотним транспортом. При цьому, як повідомляє New York Times, кваліфікованих фахівців постійно не вистачає. Для того, що б привернути кадри, компанії готові платити шалені гонорари навіть початківцям.
У вибухового зростання зарплат ШІ-розробників кілька каталізаторів. По-перше, це виробництво автономних автомобілів, де традиційні автовиробники конкурують з Кремнієвою долиною. По-друге, інвестиції технологічних гігантів, таких як Facebook і Google, створення голосових помічників, розумних будинків і ШІ-модерацію соцмереж. Це важкі проблеми, і в світі не існує достатньої кількості кваліфікованих працівників для їх вирішення. За оцінками Element AI, незалежної лабораторії в Монреалі, у всьому світі налічується менше 10 тисяч осіб володіючих достатніми навичками для серйозної роботи зі штучним інтелектом.
Відсутність фахівців змушує компанії шукати кадри в суміжних областях. Так, сьогодні працювати зі штучним інтелектом можуть запросити фізика чи астронома, який має достатні знання в математиці. Слід зазначити, що цю ситуацію провокують в першу чергу самі корпорації. Вони готові купувати фахівців за будь-які гроші, спустошуючи ринок. Менші компанії не в силах витримати таку конкуренцію. У свою чергу, відкачування кращих фахівців з академічного середовища незабаром призводить до того, що нових студентів просто нікому вчити.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про залучення ШІ у торгівлю косметикою