Спілкування в мережі не можна назвати найбезпечнішим методом комунікації. Але однією з найбільш захищених програм для цих цілей можна вважати Skype, яку розробила компанія Microsoft.
Про це повідомив засновник волонтерської організації "Українські кібервойска" Євген Докукін в ефірі ObozTV. Він порадив використовувати для спілкування саме цю програму через її високий рівень безпеки.
"Я нею користуюся з 2005 року. Всі свої розмови я намагаюся робити через Skype. Я їй довіряю, тому що це американська компанія, це Майкрософт, яка не буде співпрацювати з Росією", - підкреслив він.
При цьому Докукін порадив відмовитися від популярного месенджера Viber.
"А Viber переніс сервера в Росію. Вони кажуть, що тільки з даними росіян, а де гарантії, що, наприклад, дані українців вони не помістили на сервера, які в Росії? Тому Viber я не раджу користуватися", - пояснив "білий" хакер.
ТЦК не зглянеться на вік і хвороби: чоловікам 50+ масово готують повістки - куди відправлять
П'яти категоріям українців виплатять по 3000 та 5000 гривень: хто отримає допомогу
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Він поділився також поділився успіхами на фронті кібервійни з Росією. Її Докунін почав вести ще на початку 2014 року. Через деякий час він створив "Українські кібервійська". Кожен день, за його словами, учасники організації ведуть контратаки проти ворога: блокують сайти сепаратистів, терористів і пропагандистів, зламують їх ресурси, електронну пошту, соцмережі.
"Навіть" Скайп "-аккаунти ми захоплювали, щоб потім можна було побачити переписку. Ми заблокували 21 млн. Доларів на рахунках. Такі операції ми робимо з літа 2014 року", - підсумував волонтер результати діяльності кібервійськ.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, витік інформації про клієнтів американської служби таксі Uber викликала чималий резонанс: невідомі хакери "розкрили" базу даних 57 мільйонів користувачів і водіїв.