Google зацікавилася проектом мобільної операційної системи KaiOS, яка адаптована під кнопкові смартфони. В його підтримку компанія виділила 22 мільйони доларів США.

KaiOS відродилася після "смерті" Mozilla Firefox OS, яка повинна була стати конкурентом Android. У 2017 році KaiOS дебютувала на світовому ринку і на сьогоднішній день вже стала повноцінно працюючою ОС з версією 3.0.

KaiOS - це веб-платформа, для якої можна створювати веб-додатки на HTML5, Javascript і CSS.

"Google і KaiOS погодилися працювати разом, щоб надати користувачам кнопкових телефонів сервіси Google: Google Maps, YouTube і Google Search", – заявив генеральний директор KaiOS Себастьян Кодекс.

Першим телефоном, що працює на KaiOS став Nokia 8110, перероблений з давньої трубки Nokia 8110i, яку називають "матрицефоном".

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Кнопкові телефони все ще залишаються популярними пристроями. Проблема в тому, що для них не було нормальної операційної системи. Останні 5 років Nokia використовувала урізану версію Symbian S40, з вкрай обмеженим функціоналом.

Телефони на KaiOS виходять якимсь гібридом між смартфоном і кнопковим телефоном: у них поєднуються зручна навігація з мінімалістичним дизайном, але з підтримкою установки додатків з цифрового магазина (вже доступні додатки Twitter і Facebook), а також вихід в інтернет через 4G LTE або Wi-Fi.

Поступово в усьому світі смартфони Nokia 8110 надходять у продаж. Цей апарат володіє 2.45-дюймовим дисплеєм, 512 Мб оперативної пам'яті, 4 ГБ вбудованої флеш-пам'яті, Wi-Fi b/g/n, модуля Bluetooth 4.1, модулем 4G LTE, підтримкою GPS/A-GPS і фотокамерою 2 МП.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", експерти розповіли про те, куди поверне в майбутньому людство. Вони впевнені в тому, що індустрія продуктів харчування стане персоналізованої під кожного окремого покупця, а штучний інтелект стане звичайною частиною нашого життя.

Про це пише "Хайтек"

"Якщо ми навчимося виробництва якісного і смачного м'яса, не вбиваючи при цьому мільйони тварин, — це буде дуже круто. Ще з'явиться функціональна їжа — люди будуть ще менше готувати і частіше є не просто готову їжу, а якісь суміші, збагачені необхідною кількістю мінералів і вітамінів. Ця галузь вже існує і зростає, але зараз це виглядає дуже жорстко. З часом її розвиток буде більш гармонійним", - повідомив експерт з виробництва продуктів харчування Михайло Перегудов.