Ідея польоту на літаках з електричним живленням обговорюється протягом десятиліть, але лише недавно вона почала набирати популярність. Сьогодні налічується більше дюжини стартапів і компаній, які проводять електромобільні і гібридні прототипи.

Сьогодні розробляються концепції не схожі на ретрофутуристические моделі зі сторінок старих випусків "Популярної науки", і вони не схожі на гравітаційні машини, помічені в "Біжить по лезу" і "Назад в майбутнє". Скоріше, вони в основному виглядають як тонкі, футуристичні гібриди з плоским корпусом з легкого вуглецевого волокна. Але ідея літака, який може злетіти і приземлитися вертикально, буде безпечно експлуатуватися майже повністю залежить від прогресу в технології батареї.

Щонайменше 20 компаній розробляють технології повітряних таксі, в тому числі застарілі виробники літаків, такі як Boeing і Airbus, і гігант Über. Майже всі вони обіцяють побудувати літаки, які є акумуляторними, щоб усунути шум і забруднення, зазвичай пов'язані з вертольотами і лайнерами.

Але політ вимагає неймовірної кількості енергії, і в даний час батареї дуже важкі і занадто дороги, щоб досягти підйому конструкції. Навіть акумулятори Tesla не досить мощні для того, щоб підняти літак і пробути в повітрі кілька хвилин.

Популярні новини зараз

Зняти пенсію з картки не вийде: хто з пенсіонерів може залишитися без грошей

Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати

Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

Нагадаємо, що аналітична компанія Blannco, яка спеціалізується на ремонті смартфонів, опублікувала звіт з ремонту та безпеки мобільних пристроїв і визначила найбільш ненадійні смартфони на Android і iOS. Дане дослідження опублікувала GSMArena.

Як повідомляв раніше Знай.uа, синій світло від наших смартфонів, ноутбуків і інших цифрових екранів може бути набагато більш небезпечним, ніж вважалося раніше.

Також Знай.uа писав про те, що компанія Xiaomi зазвичай не затягує вихід новинок, які вже були "розрекламовані" в мережі, хоч і часто ще до моменту їх виходу стають відомі їх характеристики.