Симпатії до ядерної енергетики далеко не такі однозначні як до альтернативної. Ряд експертів вважає, що своїм існуванням вона тільки гальмує впровадження "зелених" джерел. Тим не менш, АЕС все ще досить безпечні і економічні. Виробництво палива, правда, залишається поки що досить ресурсоємним процесом. Однак, як передає 3ders, американські вчені змогли здешевити цю технологію.
Дослідники з Національної лабораторії Айдахо застосовують новий метод 3D-друку для створення ядерного палива. З допомогою адитивної технології вчені домоглися більшої дешевизни і безпеки паливного циклу силіцидів урану (U3Si2).
Дослідження, проведене в Айдахо, дозволяє посилити і безпеку, і продуктивність ядерної енергетики. Технологія AMAFT (Additive Manufacturing as an Alternative Fabrication Technique), створена дослідниками, являє собою новий метод виробництва ядерного палива для атомних станцій. За основу узяли силицид урану, а не діоксид урану (UO2), який використовується в більшості випадків, тому що вважали його більш безпечним. Це пояснюється більшою щільністю і теплопровідністю U3Si2.
Економічна вигода від технології підвищується так само тим, що тепер можна використовувати різні види сировини. Міністерство енергетики США вже підтримало цей проект.
Гороскоп сьогодні 10 квітня: несподівані новини й конфлікти у четвер
Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається
В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Допомога на поховання пенсіонера: розмір виплат у 2025 році
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини недооцінення альтернативної енергетики