Тепер датчиками оснастять навіть їжу. Їстівний датчик мініатюрних розмірів зможе передавати дані про температуру зберігання продуктів, вологості повітря та умови транспортування. Новинку розробили швейцарські вчені. За інформацією Science Daily, такий пристрій не тільки безпечний, але навіть і корисний для організму.

Довжина такого пристрою становить кілька міліметрів, а товщина в 6 разів менше людського волоса. Датчик складається з тонких ниток діоксиду кремнію і магнію, вплетених в основу з кукурудзяного крохмалю. Після занурення у воду пристрій може працювати ще близько доби. За 61 день датчик повністю розчиниться в підсоленій воді.

В майбутньому датчики зможуть вимірювати не тільки температуру, але і тиск, вплив ультрафіолету і скупчення газів. Вчені прогнозують, що через 5-10 років такі датчики будуть використовуватися повсюдно. Для експерименту інженерам знадобився зовнішній акумулятор, але в майбутньому в микросенсор вже будуть вбудовані батарея, процесор і сигнальний датчик, але чи будуть вони їстівними — поки невідомо.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перспектики кіборгізації

Популярні новини зараз

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Показати ще