Критично налаштовані економісти давно говорять про феномен "наздоганяючої модернізації". Його суть полягає в тому, що менш розвинені країни, бажаючи покроково повторити шлях більш розвинутих, приречені на постійне відставання. Справа в тому, що кожен новий технологічний рівень дозволяє розвиненим країнам рухатися вперед ще швидше. Виходом з такої ситуації може бути орієнтація на впровадження спочатку передових, а потім вже базових технологій. Як повідомляє журнал Wired, саме такий сценарій був запропонований керівництву Бангладеш і Гаїті.
Зокрема, уряд Бангладеш щороку витрачає $9 млрд на держзакупівлі. Це непрозорий і дуже корумпований вид діяльності. Вчені пропонують владі замінити його на електронні онлайн-закупівлі. У пілотному проекті конкуренція зросла до небувалих висот, а ціни впали на 10%. За дослідницьким прогнозами, онлайн-держзакупівлі знизять рівень корупції на 12% і допоможуть щорічно економити $670 млн — це розмір бюджету міністерства транспорту Бангладеш.
Гаїті вже тривалий період часу страждає від соціальних та природних катаклізмів. Доступ до інтернету має всього 4% жителів. Підводний оптоволоконний кабель зміг би в півтора рази збільшити кількість користувачів, система цифрових митниць дозволила б перемогти контрабанду та оптимізувати потоки товарів через величезне узбережжя, і навіть один комп'ютер на село дозволив би прискорити процеси реєстрації та вирішення майнових та інших спорів. Рекомендації такого характеру були розроблені Copenhagen Consensus Center, міжнародною некомерційною організацією BRAC і датським економістом Бьорном Ломборгом.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про першого чесного президента