Хасан Дж. Патель з Алабами університету в Бірмінгемі (University of Alabama at Birmingham) розробив і створив прототип «розумного» сигнального браслета. Пристрій спрацьовує при нападі на власника або в разі різкої зміни його фізичного стану.
Чудо прилад включає миготливий червоне світло і звук тривоги. Сигнали привертають увагу оточуючих, з цього, злочинець навряд чи стане ризикувати і сховається.
Браслет також, підключається до смартфону через Bluetooth і викликає службу екстреної допомоги (в США - 911) з передачею GPS-координат. Пристрій може відправити повідомлення і заздалегідь заданому списку контактів.
Розробник розповідає про практичне значення винаходу: інші пристосування для виклику допомоги в екстреній ситуації вимагають, як мінімум натискання на кнопку. Але цю просту дію складно виконати, якщо людина втратила свідомість. Під час нападу зловмисника шукати по кишенях прилад з кнопкою також важко. Смарт-браслет ж діє самостійно.
Чарівний прилад постійно контролює тиск і температуру тіла власника. Гіроскоп і акселерометр відповідальні за рухову активність, а мікрофони стежать за звуковим фоном. Програмне забезпечення навчається, звикаючи до конкретного користувача. Браслет «знає», коли господар стоїть або сидить, які рухи, нехай навіть різкі, йому звичні.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Прилад подасть сигнал тривоги, якщо життєві параметри вказують на небезпеку ситуації або виникають неприродні дії. Наприклад, різке почастішання пульсу і біг в більшості випадків свідчать про небезпеку. При цьому ранкові пробіжки відзначаються як звична активність - браслет не включить тривогу.
І навпаки: різка зміна положення на лежаче з відсутністю рухів відповідає втраті свідомості - прилад подасть сигнал SOS.
Прототип призначений для безпеки жінок, тому його дизайн своєрідний, але при більш консервативному виконанні інваліди та люди похилого віку отримають корисний прилад. Цікаво, що навіть прототип обійшовся винахіднику менш ніж в 40 доларів - в серії браслет буде ще дешевше.
Хасан Дж. Патель не збирається зупинятися на досягнутому і планує розробити інші пристрої з аналогічними функціями: можна зменшити габарити до сережок і використовувати непомітно для оточуючих - наприклад, вмонтувавши в взуття. Любителі таких гаджетів можуть носити їх відразу кілька і різних видів: ми вже писали про браслеті, який стежить за поставою.
Новинка Huawei нагадає своїх попередників, з'явиться тільки різниця в збільшеному екрані. Передбачається, що мова йде про повністю плоскому аксесуар за типом Apple Watch, однак під самим екраном буде знаходитися кнопка харчування. Ремінь смарт-годин володіє декількома сенсорами, необхідними для зміни показників власника пристрою.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Xiaomi показала електричну зубну щітку MiJia sound wave electric. Вона зовні нагадує Soocare X3, але істотно відрізняється від неї. Відомо, що новинка покликана зайняти середню ланку між класичними зубними щітками і просунутої Soocare. MiJia sound wave electric має тільки одну фізичну кнопку управління для включення / вимикання, а також перемикання режимів чистки. Крім цього, новинка обзаведеться набором контрольних світлодіодів.