Робототехніка і штучний інтелект знаходять собі все більшу кількість сфер застосування. Роботів використовують для виробництва сендвічів і автомобілів, доставки вантажів і написання книг, саперної роботи і догляду за садом. Однак робота кожного з них вимагає енергії. А у випадках автономного живлення завжди є ризик вибуху акумулятора. Як повідомляють російські ЗМІ, групі корейських розробників вдалося вирішити цю проблему.
Дослідники Сеульського національного університету в Південній Кореї розробили мініатюрних роботів, які не потребують традиційного джерела живлення. Ідея полягала у створенні пристроїв, здатних переміщатися всередині організму людини без небезпеки для його здоров'я. Використовувати для цих цілей звичайні акумулятори не можна, так як завжди є ймовірність вибуху.
Тому вчені створили "гігроботів", що використовують в якості джерела живлення вологу. Останньою в організмі людини предостатньо, тому проблем з функціонуванням цих роботів виникати не повинно. Такі роботи можуть мати різну форму, але всі вони нагадують комах або черв'яків. Вони здатні лише пересуватися в одному напрямку, як це роблять змії або гусениці. Одна з потенційних сфер застосування "гігроботів" — медицина. Лікарі можуть використовувати ці мініатюрні пристрої для доставки ліків до потрібного місця в тілі людини.
Раніше портал "Знай.ua" повідмляв про робота, здатного пожаліти і заспокоїти