Починаючи з 6 березня, у Росії і Туреччини були зафіксовані масові кібератаки на користувачів ПК з допомогою шкідливої програми Dofoil (Smoke Loader). Відзначається, що вірус базувався на популярному торренті MediaGet. Про це повідомили в прес-службі американської компанії Microsoft .

Варто уточнити, що зазначений сайт BitTorrent MediaGet транслював вірус Dofoil прямо в ПК користувачів. Як з'ясувалося, вже більше 500 000 піддалися атаці кіберзлочинців. У свою чергу представники Microsoft офіційно заявили про спробу злому їх системи.

У той же час, за словами експертів з комп'ютерної безпеки, заражені ПК в основному розташовувалися на території Туреччини і Росії. Також зазначимо, що протягом 12 годин новітній вірус заразив майнингом кріптовалюти Electroneum всі комп'ютери, які зазнали програмі Dofoil.

Однак тільки за допомогою швидкого виявлення трояна, моніторингу і машинного навчання, фахівцям Microsoft вдалося знешкодити небезпечний вірус.

Дивіться сюжет про кібератаки

Нагадаємо, що Міністерство фінансів США розширило російський список санкцій у зв'язку з втручанням у вибори президента США в 2016 році і кібератаками. В оновлений список санкцій увійшли 12 осіб, яких пов'язують з роботою Агентства інтернет-досліджень, відомого як "фабрика тролів", і двоє співробітників Головного розвідувального управління РФ, ФСБ, російський мільярдер Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна".

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що пов'язані з РФ хакери, які вчинили атаку на сайти німецького уряду, викрали документи, які мали відношення до переговорів щодо виходу Британії з ЄС, України і Білорусі. Загалом хакери викрали шість файлів. Серед них документ, який пов'язаний з переговорами між Британією та ЄС щодо Brexit, а також переговорами з Україною і Білоруссю.

Повідомляється, що витік документів щодо України та Білорусі відбувся тоді, коли службі безпеки вже стало відомо про атаку і, вона змогла контролювати її хід.