Великі дані все частіше порівнюють з вуглеводнями. Причина в надприбутках які отримують ІТ-корпорації від операцій з ними. Британський політолог, експерт по цифровій економіці з Королівського коледжу Лондона Нік Срничек у своєму виступі на сторінках The Guardian запропонував націоналізувати такі корпорації. Адже гіганти на кшталт Google, Facebook, Amazon і Über працюють як платформи — вони з'єднують користувачів з рекламодавцями і розробниками, водіїв з пасажирами, покупців з продавцями. Вони не виробляють нічого в традиційному розумінні цього слова, але розширюють свій вплив на все нові й нові сфери суспільного життя та економіки.

Якщо не зупинити експансію приватних корпорацій, що працюють з великими даними, то через кілька років вони будуть вже контролювати всю базову інфраструктуру, - попереджає Срничек. Але зупинити прогрес не можливо і корінь проблеми криється не в ньому, а в характері власності на ці структури та приватного інтересу випливає з них.

Націоналізація природних монополій природний процес, який неодноразово відбувався в різних державах. Не треба боятися цього слова. Така гігантська міць не може перебувати в руках приватного особи, вона повинна служити на благо всього людства і контролюватися суспільством, - підсумував політолог.

Раніше портал "Знай.ua" про застосування віртуальної реальності в психіатрії

Популярні новини зараз

Українців попередили про "важкі" платіжки за світло

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Показати ще