Інженери і вчені британського Університету Лідса розробили програмне забезпечення, яке дозволить використовувати дрони для переміщення елементів конструкцій і будівельних матеріалів під час ремонту доріг. Про це пишуть російські ЗМІ.
"Група на півдорозі до початковій фази розробки безпілотників, які будуть автоматично ремонтувати вулиці", - йдеться в повідомленні.
Протягом ночі безпілотник буде проводити аналіз ступеня зношеності дорожнього покриття, знаходити тріщини і невеликі вибоїни, а потім відправляти місцезнаходження пошкоджених ділянок на другий дрон. Другий дрон буде доставляти на вказане місце необхідний вантаж асфальту необхідної форми. Необхідний для ремонту сегмент асфальту буде виготовлятися на 3D-принтері. Таким чином буде проводитися ремонт.
Автори проекту висловили впевненість, що деякі ділянки можна буде відремонтувати за хвилину.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Розробники підкреслюють, що безпілотники будуть відновлювати дорожнє полотно заздалегідь, до того, як дрібні тріщини стануть вибоїнами. Безперечною перевагою такого методу також стане відсутність транспорту ремонтних бригад на дорогах, який зазвичай суттєво заважає і без того щільному трафіку.
Поки ще не до кінця зрозуміло, як саме безпілотники будуть друкувати асфальт потрібної форми на 3D-принтері, і як дрон буде перевозити вантажі.
Тим не менш, уряду Великобританії проект сподобався, і воно виділило розробникам на його реалізацію грант у розмірі 6,5 мільйонів доларів. Дослідження триватимуть ще не менше 2,5 років, перш ніж перші дрони приступлять до ремонту.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", 3D-принтер зможе здійснити революцію в лікуванні опіків.
Зазначимо, ще кілька років тому, подібні винаходи можна було вважати вигадкою фантастів. Зараз же, це реальність.
На черзі ще одна геніальна розробка — портативний 3D-принтер, який майже миттєво може відновити шкірний покрив після глибокої рани.
Пристрій створили дослідники з Університету Торонто. Як повідомляють изобретатили, на загоєння потрібно всього лише дві хвилини.
Представлений 3D-принтер оперативно допоможе тим, хто отримав пошкодження всіх трьох шарів шкіри: епідермісу, дерми і гіподерми (підшкірної клітковини). Зазвичай такі рани потребують трансплантації здорової шкіри, яку пересаджують на поверхневий епідерміс і частина дерми.