Роскомнагляд подав позов в Таганський районний суд Москви з вимогою обмежити доступ до месенджеру Telegram на території Росії. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

Позовну заяву було подано після закінчення в середу, 4 квітня, 15-денного строку передачі ФСБ ключів шифрування Telegram.

Однак, юристи месенджера заявили, що не отримували позову. Вони підкреслили: незважаючи на загрозу блокування, Telegram не збирається передавати ФСБ ключі шифрування для доступу до перепискам користувачів.

Популярні новини зараз

Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

Показати ще

"Позиція Telegram залишається колишньою: вимоги ФСБ надати доступ до приватної листування користувачів неконституційні, а також фізично неможливі" — так процитував юристів у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, голова правозахисної організації "Агора", яка представляє інтереси месенджера

Представники захисту месенджера підкреслили: "позову Роскомнадзора на руках немає". На даний момент на сайті Таганського суду такої справи теж поки немає. Тому порядок розгляду стане зрозумілим після того, як позовна заява виявиться у адвокатів. Вони запевнили, що Telegram підготує заперечення на позов, а "всі документи, як завжди, будуть опубліковані".

Омбудсмен з питань порушень прав підприємців при регулюванні і контролі інтернету Дмитро Марінічев заявив, що серйозно розглядати блокування Telegram "смішно з точки зору технологій". І хоча вона може ускладнити скачування месенджера не телефон, особливих незручностей користувачам блокування не принесе.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Месенджер Telegram повідомив Роскомнагляд про неможливість виконати вимоги ФСБ про надання ключів для дешифрування повідомлень користувачів.

"20 березня Роскомнагляд повідомив месенджер про невиконання вимоги передати ключі шифрування ФСБ і поставив дедлайн 15 днів. Вони закінчуються 4 квітня, тобто післязавтра. Telegram прийняв рішення знову опуститися і пояснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков.