Сім'ї деяких загиблих у катастрофі з участю літака EgyptAir в 2016 році пасажирів подали в суд проти компанії Apple. За однією з теорій, причиною аварії літального засобу став смартфон американської корпорації або її планшет. Офіційної причини пожежі на борту рейсу озвучено не було, однак стало відомо, що сліди сильного задимлення і температурного впливу були виявлені в передній частині літака і, зокрема, в кокпіті. Передбачається, що джерелом вогню стали iPhone 6S і iPad mini одного з пілотів, який нібито поклав пристрій (або пристрої) на приладову панель.
Деякі експерти не згодні з такими припущеннями, тому що складно уявити пілота, який поклав би щось стороннє на приладову панель (як мінімум, цей предмет виявився б на підлозі при виконанні віражу або зльоті). Крім того, апаратура зафіксувала задимлення в туалеті і під підлогою, також були попередження системи обігріву стекол.
Apple спростовують будь-який зв'язок з трагедією. Експерти заявили, що назвати причини катастрофи в даний час не є можливим, а юристи, що представляють інтереси сімей загиблих, скоріше зацікавлені в тому, щоб заробити.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, Хакери навчилися повторно завантажувати видалені шкідливі програми в Google Play. Про це повідомляють symantec.com.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
За словами експертів з безпеки, як мінімум сім заражених програм повернулися в магазин після блокування, змінивши назви та видавців. Код шкідливого ПЗ залишався таким же.
Небезпечні програми маскувалися під калькулятори, емодзі-клавіатури і диктофони для запису дзвінків, однак вони не виконували вказані в описі функції. Додатки ховалися після установки, намагаючись отримати доступ до девайсу.
Дослідники запевняють, що подібні шкідливі програми крутили жертвам рекламні оголошення і обманювали користувачів фейковими конкурсами, приносячи великий дохід хакерам за рахунок довірливих клієнтів.