Стартап DID, який базується в Тель-Авіві, розробив захисний алгоритм від систем розпізнавання осіб. Він непомітно змінює окремі риси обличчя на фотографіях таким чином, що їх неможливо буде співвіднести з іменем власника і іншими його зображеннями.


Сьогодні алгоритми розпізнавання осіб, використовувані Facebook, Google, Tencent і іншими ІТ-компаніями, можуть знайти всі викладені в мережі цифрові зображення окремої людини і розпізнати його на нових фото і навіть відео. Щоб захиститися від цього, ізраїльський стартап придумав злегка змінювати фотографії перед публікацією. За їх словами, система працює дуже ефективно.
Ця ідея виникла десять років тому, коли два засновника компанії здійснили поїздку в Південну Америку після служби в ізраїльській армії. Друзі хотіли розміщувати фотографії з подорожі в інтернеті, але військове начальство застеріг їх від публікації з-за небезпеки розпізнавання. Вони почали шукати спосіб поділитися фотографіями, захистивши свою особистість, і рік тому заснували компанію.


Весна миру: коли стихнуть сирени і припиняться вибухи, астрологиня назвала дату завершення війни
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
“Все більше і більше організацій використовують наші особи для ідентифікації, будь то доступ до наших телефонах, зняття грошей з рахунку або прикордонний контроль, — каже Гіл Перрі, генеральний директор DID. — Ось чому наші фотографії повинні бути захищені: на відміну від паролів ви не можете змінити своє обличчя".
Для захисту особистості вже створили окуляри, які особливим чином відбивають світло, щоб обдурити камери, але в цілому мало що можна зробити, щоб уникнути ідентифікації.
Алгоритм DID ледь помітно змінює ваші фотографії таким чином, що системи розпізнавання не можуть їх виявити. Зміни помітні, тільки якщо поставити дві фотографії поруч, але при цьому нове зображення виглядає природно.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Word допомагає хакерам зламувати комп'ютери.