Компанія Made In Space працює над створенням тривимірного принтера-робота, який зможе працювати самостійно в космічному просторі - Archinaut.
Президент компанії Made In Space Ендрю Руш зазначив, що споруда конструкцій в космосі дозволить оптимізувати їх виключно під космічні завдання. Таким чином, не потрібно буде розраховувати безліч додаткових умов.
Archinaut - мобільна космічна платформа, маніпулятори і тривимірний принтер. Всі разом це дозволить переміщатися і створювати потрібні конструкції. Крім того, у робота буде можливість самостійно дозаправлятися, проводити ремонт.
Над новим роботом трудяться також вчені з Northrop Grumman і Oceaneering Space, бюджет проекту 20 мільйонів доларів на рік. На даний момент ведеться робота над конструкціями принтера, роботизованих маніпуляторів і їх інструментального оснащення.
Перші етап - 18 місяців. За цей час вчені побудують перший апарат. Після його запустять в космос, де він виготовить кілька простих деталей. Потім дослідники перевірять конструкції на міцність, надійність і як вони реагують на космічну середу.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
При вдалому випробуванні будуть створені ще кілька примірників.
"Вигода в використанні такої технології починається тоді, коли розміри створюваного споруди обчислюються десятками, сотнями і більше метрів. Наприклад, використання робота Archinaut дозволить створити величезні космічні телескопи", - зазначив Руш.
Наприклад, робот виготовить основну конструкцію, а решту оснащення доставлять з землі.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що фахівці з Нової Зеландії відправили в космос надлегку ракету з, надрукованим на 3D-принтері, двигуном.