У Кропивницькому хлопчик проковтнув батарейку-таблетку, дитину у тяжкому стані доставили в центральну місцеву лікарню.

Саме там працює мама Артема Савченка 2017 року народження, Яна. За її словами, він грався із приладом на батарейках, в той час батько відвернувся, готуючи суміш, а хлопчик встиг витягти батарейку та проковтнути її.

Артем Савченко, Кропивницький

Поки лікарі робили знімок та намагалися дістати сторонній предмет, утворилося подразнення у стравоході: діра сягала діаметром близько одного сантиметра.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Ураження потягнуло за собою низку інших діагнозів – пневмонія, зараження крові тощо. Для того, щоб хлопчик міг жити, йому в стравохід встановили штучний стенд.

Висновок обласної клініки

Артема перевезли в київський "Охматдит", частину медикаментів йому випишуть безкоштовно, а решту доведеться купувати батькам. Припускають, що реабілітація займе не менше двох років, якщо все піде добре.

Дитина проковтнула батарейку: що робити?

- не дозволяй малюкові гратися з батарейками;

- не залишай їх у відкритому доступі;

- викидай батарейки з обережністю;

- намагайся тримати пристрої з батарейками подалі від дитини;

- якщо пристрій не закручується шурупами, замотай його скотчем.

Важливо! Намагайтеся викликати лікарів одразу, бо поки вони не зроблять знімок, важко буде встановити характер подразнення і місцезнаходження предмета в організмі. Відомо, що такі випадки стосуються не тільки України.

Приміром, у США протягом 13-ти останніх років зафіксували 40 тисяч схожих причин госпіталізації дітей різного віку, а в 14 випадках це закінчувалося смертю малюка.

Вже через 2-2,5 години після того, як батарейка ненароком застрягла у стравоході, збільшується ризик опіку слизової оболонки. Крім того, травмує дитину і струм, який викликає гідроліз компонентів тканинної рідини.

Якщо батарейка вже опинилася в шлунку або кишечнику, то шкоди вона вже, швидше за все, не заподіє. Як правило, батарейка сама покидає шлунково-кишковий тракт. Відбувається це протягом декількох днів.

Дивіться: на Луганщині померла дівчинка, яка проковтнула батарейку

Нагадаємо, у місті Енергодар, Запорізької області в акваторії місцевого водного каналу втопився трирічний хлопчик, якого залишили без нагляду.

Як повідомляв Знай.ua, у Фініксі (штат Арізона) одночасно завагітніли шістнадцять медсестер.

Також Знай.ua писав, у санаторії за загадковий обставин загинула дитина.