Близько мільярда гривень протягом 2014-2016 років здали батьки українських школярів на потреби навчальних закладів, де здобувають середню освіту їх діти.
Такі дані оприлюднила з посиланням на дані громадської організації "Батьки SOS" Оксана Онищенко в матеріалі для "Дзеркала тижня".
За її словами, це тільки ті гроші, які пройшли через бухгалтерію шкіл і були враховані. Скільки ж насправді батьки здали на безкінечні потреби навчальних закладів, уявити неможливо.
"Охорона, ремонти - це зазвичай проходить "повз касу", а суми не маленькі. Тоді як від держави навчальні заклади отримали за три роки 2,3 млрд грн.", – йдеться в статті.
Онищенко підкреслює, що найчастіше фондами, де є зловживання, керують не безпосередньо керівники шкіл, а їх родичі, друзі чи "свої" батьки. Якщо ж говорити про ЗОШ, де батьківські внески не документуються, то там ситуація взагалі жахлива.
Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити
ТЦК зробить безхатьком: ухилянтам загрожує конфіскація майна – що відберуть
Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
Як приклад наведена ситуація в одній зі столичних гімназій, коли директор повідомила батькам, що зникли 170 тисяч їх внесків. Гроші зберігалися в коробці від взуття в кабінеті завгоспа. Незважаючи на втручання правоохоронних органів, кошти не знайшли й досі, хоча слідство триває вже три роки.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", новий навчальний рік ударить батькам по кишені.