Власники квартир виставляють ціни на оренду житла в залежності від попиту. Наприклад, оренда житла у Харкові залежить від напливу студентів, в Одесі ціни зростають до літа, а у Львові – восени.
Про те, коли краще всього шукати квартиру в довгострокову оренду пише "Сьогодні".
В які місяці оренда житла дешевша
Ринок орендного житла досить інерційний. На ньому завжди є мінімальний фіксований попит. Тим не менш, з наявністю стабільного попиту на оренду житла сезонність тут формують такі категорії, як маятникові працівники, студенти і молоді фахівці.
За словами Вадима Бардся, інвестаналітика Європейського аналітичного центру, орендарі активізуються в квітні і липні.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Для орендодавця найбільш вигідною буде угода в умовах високого попиту, тобто це період березня-квітня серпня-вересня при фіксованих політичних та економічних факторах. У той же час, орендарям варто шукати нерухомість в середині літа, зазвичай це сезон відпусток і на початку року, коли в країні мінімальна ділова активність", – говорить експерт.
З року в рік відбуваються так звані сезонні коливання. Іноді, бувають винятки - річний ріст цін може початися вже в липні, а в першій половині серпня може бути досить глухо.
Коли вигідно знімати житлоInfogram
При цьому розміри сезонних коливань вартості оренди також імовірнісні, додає аналітик. Якщо в період економічного зростання сезонна надбавка може досягати 40-50 доларів, то в часи стагнації 2014-2015 року до ціни додавали лише 20-30 доларів.
Гендиректор VALION real estate group Артур Пилипчук розповів, що існує традиційна закономірність – найнижча активність після Нового року протягом приблизно двох тижнів. І є літня активність – спад її спостерігається приблизно у липні-вересні.
Зростають попит і ціни з другої половини січня і другої половини серпня-вересня. У ці місяці пропозицій житла більше, ніж попиту, і цим можна користуватися. Але сезонність впливає несуттєво. Ціни в цей період знижуються не більше, ніж на 10%.
Студенти ж впливають на економ-сегмент, а на дороге житло - зовсім ні.
Від чого залежить подобова оренда житла
В першу чергу ціни на добову оренду житла залежать від потоку туристів - вони ростуть перед великим числом вихідних, а також у період канікул і відпусток, каже менеджер порталу Doba.ua Аліса Галамай.
Наприклад, ціни на добове житло виростають у жовтні – починається період бронювань на новорічні свята, але підйом вартості в цей місяць незначний: на 15-20% в зимовий період. А ось у листопаді-грудні ціни піднімаються на 40-60% порівняно з осінніми показниками. Перед самим святом важко взагалі знайти вільні апартаменти, а якщо вони і є, то вдвічі дорожче, ніж було в жовтні-листопаді.
"Після 13-го січня ціни йдуть на спад і залишаються стабільними до 8-го березня, де на кілька днів зростають в середньому на 30%. У квітні ціни піднімають знову, але не на поточні дати, а на травневі свята. Якщо бронювати заздалегідь, можна встигнути знайти житло майже без передсвяткової націнки, або з завищенням в 15-20%. Безпосередньо перед травневими житло дорожчає в півтора рази, а за кілька днів до початку свят знайти апартаменти дуже важко, тому на вільні пропозиції ціни можуть зрости вдвічі", – розповідає Галамай.
Після маївки ціни на квартири вже не знижуються, так як попереду - високий туристичний сезон. Саме тому предтравневі ціни залишаються актуальними протягом літнього періоду і коливаються в залежності від заходів, які проходять в різних містах країни.
Ціни починають знижуватися із закінченням літа, поки не почнеться черговий ажіотаж у жовтні – перед Новим роком.
Коли краще орендувати житло
У серпні-вересні ціни на довгострокову оренду житла починають зростати, так як українці повертаються з відпусток. Мінімальні ціни в Києві - в березні і першій половині квітня.
Орендувати житло подобово краще за два місяці до запланованої поїздки, якщо вона припадає на святкові дні або скупчення вихідних, радить Галамай. Знімати апартаменти на період літньої відпустки краще з весни, на Новий рік – восени, на травневі – не пізніше кінця березня, щоб уникнути значних підвищень ціни.
А здавати житло подобово вигідно в будь-який час року, адже навіть в низький туристичний сезон є достатня кількість мандрівників і працівників у відрядженні, щоб житло не стояло порожнім. Але якщо є бажання здати житло лише на кілька місяців, краще це робити з квітня по вересень, охопивши травневі свята і літній період, або ж з середини грудня до середини січня – новорічні свята, в ці періоди найбільший попит на добову оренду житла.