Зривом ухвалення урядом ліцензійних умов діяльності операторів лотерей в Україні Антимонопольний комітет забезпечує сприятливий режим для компаній з російськими власниками «МСЛ» та «Патріот», які знаходяться під санкціями. Про це йдеться в статті, опублікованій виданням «Газета.UA».
Автори матеріалу звертають увагу на те, що оприлюднені зауваження АМКУ до проекту ліцензійних умов для операторів лотерей, підготовлених Мінфіном, фактично вимагають переписати чинний закон про лотереї, відповідно до якого і готувалися умови ліцензій, а не виконувати його.
Наразі видача новий ліцензій через відсутність умов вже 4 роки як припинена. Оператори лотерей працюють за старими ліцензіями, яких всього було видано чотири. Одна ліцензія належить державному «Ощадбанку», але він не проводить лотереї. Друга знаходиться у компанії «Українська національна лотерея» (УНЛ). Дві інших належать приватним компаніями МСЛ і «Патріот», яким, згідно з указом президента від 28 квітня 2017 року, заборонена будь-яка економічна діяльність, оскільки бенефіціари цих компаній з Росії.
«Цей президентський указ встановлює ряд санкцій проти компаній, якими в кінцевому підсумку володіють громадяни країни-агресора. Окрім іншого, їм заборонено видавати ліцензії. Водночас, поки немає нових ліцензійних умов, старі ліцензії вважаються чинними. У разі, якщо нові умови будуть затверджені, дві російські компанії не зможуть отримати нові ліцензії. В АМКУ добре знають про такий стан справ. З появою звіту Комітету, стало зрозуміло, що в його плани входить одне з двох: або тотальний переділ лотерейного ринку, або затягування затвердження ліцензійних умов. У будь-якому випадку, це підігрування компаніям, які потрапили під санкції, і, зрозуміло, на руку тіньовому ринку азартних ігор, який маскується під вивісками лотерей», - підсумовують автори статті.
Автори матеріалу називають діяльність безпрецедентною і такою, що потребує уваги з боку антикорупційних органів.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
«Те, що робить АМКУ зараз, каже, скоріше, не про бажання захищати принципи конкурентної боротьби, а скоріше про підігравання Антимонопольного комітету одній стороні на шкоду іншій. І на шкоду всій країні в цілому», - сказано в матеріалі.
Як повідомлялося в ЗМІ, вже найближчим часом Кабінет міністрів має намір затвердити ліцензійні умови для учасників лотерейного бізнесу в Україні, які врегулюють ринок та встановлять чіткі правила діяльності. Прийняття постанови про ліцензійні умови для учасників лотерейного ринку дозволить запустити процес продажу ліцензій операторам лотерей, що, згідно з планами уряду, принесе державному бюджету близько 2 млрд гривень.
Ліцензійні умови для лотерейних операторів, які має намір затвердити Кабмін, розроблені відповідно до Закону «Про державні лотереї в Україні».
ЗМІ побачили в діях Антимонопольного комітету, який розкритикував положення закону про державні лотереї, спробу відтягнути прийняття ліцензійних умов урядом. На думку журналістів, це робиться в інтересах російських власників лотерейних компаній МСЛ і «Патріот», які з 2015 року перебувають під санкціями і не мають права на господарську діяльність в Україні.