Група російських кліматологів проаналізувала метеорологічні дані за останні 50 років і прийшла до висновку, що ризик шквалів і смерчів сягнув критичної позначки.
Особливо це стосується середньої смуги, чорноморського узбережжя, півдня Далекого Сходу, передають російські ЗМІ.
Разом з тим експерти прогнозують збільшення ризику не тільки смерчів, а й взагалі небезпечних конвективних явищ, в тому числі зливи, гради, шквали.
"Це пов'язано з підвищенням температури повітря, вологості. Для смерчу важливий ще поворот вітру. Найбільш сильні смерчі виникають поруч з холодним фронтом, тому що там формується суперячейковое хмара, закручується повітря і утворюється воронка", - заявив один з авторів моделі прогнозу смерчів Олександр Чернокульскій .
Експерти також відзначили, що якщо саму загрозу смерчу метеорологічні моделі визначають непогано, то з прогнозом конкретного місця удару поки що є деякі складності.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені зафіксували, що середня концентрація вуглекислого газу в квітні 2018 року в атмосфері Землі досягла рекордних 410 ppm (частин на мільйон). Тобто на 1 кубометр повітря на даний момент доводиться 410 мілілітрів газу. Дані опублікували дослідники Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.
Ми також писали про те, що голландські вчені з Вагенінгенского університету помітили, що хоча зміни в кліматі через глобальне потепління спостерігаються по всій планеті, в деяких її куточках ці наслідки більш явні. Вони провели ряд досліджень і з'ясували, які країни опинилися під найбільшим впливом кліматичних змін планети.
Група американських вчених з університету Дрекселя з'ясувала, що з двохтисячних років під льодами Антарктиди фіксують постійну сейсмічну активність, а вона з шаленою швидкістю збільшується.