З 12 червня в Україні в силу вступає безвіз, згідно з яким громадяни України зможуть їздити в Європу без віз, тільки за новими біометричними паспортами.

У МЗС України вже офіційно повідомили - з боку російських українців і жителів окупованих територій різко зріс попит на українські документи.

З початку 2017 року в українські дипломатичні відомства на території РФ звернулося понад 1500 українців, охочих отримати біометричні паспорти. Попит зростає з кожним днем, ​​і бажаючих стає все більше.

Безвізом і новими можливостями зацікавилися не лише пересічні мешканці Криму та ОРДЛО, а й відверті сепаратисти, які вже числяться в базі "Миротворця" і навіть колись прилюдно рвали український паспорт.

Вони без проблем приїжджають в Україну, відновлюють український паспорт, а потім роблять на його підставі і біометричний.

У добру путь, браття!

Популярні новини зараз

Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську

2,64 грн за кВт – це ще халява: яким буде новий тариф на електроенергію

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

На кордоні з Кримом з української сторони висять бігборди - текст написаний українською та російською мовою.

"Браття, кримчани-українці, хоч ви і під російською окупацією, проте ми вам тут завжди раді. Європа відкриває перед вами двері. Отримуйте біометричні паспорти та мандруйте вільно цивілізованим світом. Нехай щастить!" – говорить українська версія тексту.

"Предатели и коллаборационисты! Вы зачем приехали? За украинским паспортом? В Европу захотели? А что, туры по Золотому кольцу уже не интересуют? Сидите дома и ждите камней с неба. Нех…й шастать!".

Президент Петро Порошенко на запитання про безвіз для жителів окупованих територій сказав, що вони зможуть скористатися безвізом тільки після повернення Донбасу і Криму в Україну. Потім глава держави уточнив - це стосується тільки тих громадян, які мають російський паспорт, проживаючи на окупованих територіях.

Але проблема в тому, що сепаратисти, бойовики і відверті патріоти "русского мира" мають українське громадянство і українські документи.

Раніше радник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олеся Цибулько уточнила, що жителям окупованих територій - так званих Л/ДНР і Криму - біометричні паспорти видаватимуться тільки за умови наявності довідки ВПЛ.

Втім, у справу втрутилися активісти й міжнародні експерти, заявивши, що це дискримінація.

Прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік упевнений - важливо, щоб люди з окупованих територій побачили Європу, відчули себе українцями, важливо, щоб їх об'єднали європейські цінності.

"Безвіз - це крок для об'єднання країни", - впевнений Стулік.
Так що вже на другий день після рішення видавати жителям окупованих територій біометричні паспорти тільки при наявності довідки ВПЛ, главі Міграційної служби Максиму Соколюку довелося влаштувати брифінг і пояснити, що юридична процедура оформлення біометрії - однакова для всіх громадян України, включаючи і громадян на окупованих територіях.

"Але в зв'язку із захопленням Криму та проведенням АТО у державних органів просто немає доступу до паперових архівів. Ми не всіх громадян можемо ідентифікувати, тому змушені перестраховуватися", - заявив у своє виправдання Соколюк.

У ВВІРах повідомляють, що проблеми з ідентифікацією дійсно є.

"Тому ми змушені просити додаткові документи, що засвідчують особу людини - водійські права. Довідку переселенця, свідоцтво про народження. Люди ображаються, але така процедура", - каже Володимир Поліщук, речник ДП "Документ".

Багато українців відзначають - вони не мають нічого проти, щоб житель Криму або ОРДЛО, який змушений жити на окупованій території, приїхав в Україну, отримав паспорт і з'їздив до Європи, подивився на рівень життя, долучився до європейських цінностей.

Але що робити із сепаратистами і посібниками Гіві і Мотороли?

Нех...й шастати

Кримчанка Ліна Удовик внесена в базу даних сайту "Миротворець". Жінка, за даними ресурсу, є учасником Центру "Нова Русь" і підтримує організаційно й фінансово бойовиків ЛНР.

Днями в своєму блозі Ліна похвалилася біометричним українським паспортом. Причому з особливим цинізмом, закликавши кримчан чинити так само.

"З поганої вівці потрібно хоч жмут шерсті злупити", - написала жінка, маючи на увазі свою колись батьківщину. Ліна щиро вважає, що Україна їй винна, оскільки вона окупувала її рідний півострів, і жінка змушена була жити під цією окупацією. Так що український біометричний паспорт тепер виступає компенсацією за моральну шкоду.

Ліна Удовик із Феодосії. Колись вона порвала свій український паспорт і навіть отримала російський. Але коли запахло безвізом, Ліна вирушила до родичів на материкову Україну, подала документи про те, що загубила свій український паспорт. Відновивши документи, жінка оформила і біометричний закордонний.

"Розвінчати хочу міфи українських ЗМІ про те, що український біометричний закордонний паспорт кримчанам отримати неможливо. Можливо! Хоч не так просто через великі черги", - написала Ліна під фото паспорта в своєму блозі.

А трохи пізніше описала і саму процедуру отримання.

"Для того, щоб отримати біометричний паспорт, треба записатися на будь-який час в будь-якому відділенні міграційної служби України. Відділення в Херсоні зараз забиті більше всіх, тому краще проїхатися трохи далі - в Запорізьку область або Миколаївську: там більша ймовірність вільних місць.

Записатися в чергу на якийсь час можна одним з трьох способів: через електронні ключі на сайті. (Але треба спочатку роздобути ці електронні ключі, там все дуже складно.) Через посередників. Попросити якихось родичів, щоб вони зранку зайшли в міграційну службу і записали вас. Тоді ви потрапите через три тижні.
З приводу посередників: будьте обережні! Деякі фірми в Севастополі пропонують зробити біометричний закордонний без поїздки на Україну, але це неможливо, і швидше за все, він буде підробленим.

Тому що для того, щоб отримати паспорт, потрібно два рази сфотографуватися і два рази здати відбитки пальців. (При подачі документів і при отриманні.) Тобто як мінімум два рази їздити або один раз поїхати, але жити на Україні протягом тижня, навіть трохи більше.

Прискорений паспорт роблять за 7 робочих днів (у мене по факту вийшло 6 робочих днів), а не прискорений - 20 робочих днів. Прискорений на 300 гривень (600 рублів) дорожче.

Тепер що стосується документів. Потрібні: паспорт український, ІПН, водійські права або студентський квиток (або ще якийсь документ, де є Ваша фотографія. Причому, цей документ має бути виданий на Україні. Російський паспорт або права не підходять, вони їх взагалі не визнають), старий український закордонний паспорт, квитанція про оплату і копії всього перерахованого вище.

У мене приймала жінка, ввічливо брала, говорила по-російськи. Ще дала мені якусь анкету, де треба було розписатися і галочки десь поставити. Ця жінка там же на місці фотографує і бере відбитки пальців. Все це зайняло приблизно 10 хвилин.


А ось коли я отримувала, то провела в черзі понад дві години. Тому що конкретного часу отримання немає. І натовп там стоїть, чекає", - описала свій досвід Ліна.

Також вона закликала кримчан не зволікати з оформленням біометричного закордонного паспорта, поки Україна не наклала ще якісь додаткові умови у вигляді довідки переселенця.

Директор столичної туристичної компанії Fresh travel Олександра Чередникова помітила, що з початком літнього сезону потік кримчан на материкову Україну збільшився.

"Люди не приховують, що приїжджають сюди за паспортами. Їдуть особисто, без посередників, оскільки потрібна особиста присутність. Що цікаво, їдуть навіть ті, хто раніше порвав або викинув свій український паспорт - оформляють тут новий ID-паспорт, а потім подають документи на біометричний закордонний паспорт. Запевняють, що хочуть їздити по світу, як люди", - каже Чередникова.

Втім, експерти стверджують, крок із безвізом - дуже сильний крок України, і багато вчорашніх прихильників "русского мира" готові переглянути свої вчорашні погляди.

А бойовиків і сепаратистів можна буде відфільтрувати прямо на кордонах - адже всі вони вже занесені в "Миротворець".

Готові до напливу небажаних гостей і митники. Адже наявність загранпаспорта ще далеко не гарантія пропуску в країну ЄС.