Національний банк України випустив срібну колекційну монету, яка присвячена копанню картоплі. Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Запустити монету в обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року. Про це повідомляється на сайті регулятора.

"(Монета) присвячена розкриттю у художньо-образній манері іронічного образу українського архетипу. Загально відомо, що серед споконвічних цінностей українців - земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, а також робота на ній тисячоліттями об'єднують чоловіка і жінку, що символізують дві фігури у формі серця", - йдеться в повідомленні НБУ.

На аверсі монети розміщено зображення дерева життя, з дзеркальною верхівкою на тлі поля і позолочена картопля (так само на дзеркальному тлі). Унизу розміщено малий державний герб України та рік карбування монети.

На реверсі монети – зображення сгорбленных чоловіки і жінки.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Вага монети складає 31,1 грам, діаметр 38,6 міліметрів.

Запустити монету у обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", НБУ 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення, інформують в НБУ.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко наголосив, що, обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України.

Нагадаємо, як відомо, ще минулого місяця Національний банк України ввів у готівковий обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні. У той же час українські громадяни неоднозначно відреагували на нововведену валюту.

Варто відзначити, що деякі незадоволені занадто "дріб'язковим" розміром нових монет, а інші знайшли некоректність у зображеннях історичних персон на монетах. Пропонуємо ознайомитися з реакціями на нововведення НБУ серед користувачів соціальної мережі Facebook.

Користувач мережі Олександр Ковтуненко зауважив, що Володимир Великий зображений на монеті з бородою, хоча, "як свідчать джерела, він не носив бороди".