У дітей, з якими батьки правильно й щоденно спілкуються, швидко формуються життєві цінності й з'являється більше віри у власні сили.
Про це поідомляє Gazeta.ua
Необдумане й недбале спілкування із доньками чи синами призводить до зворотнього ефекту - образливі фрази та невпевненість у силах дітей може на роки закарбуватися.
Топ 8 фраз, які батьки мають говорити своїм дітям кожного дня:
1. "Я тобі довіряю"
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Коли відчуватимете, що син або донька готові до самостійних дій, варто почати вселяти в неї впевненість і відповідальність. У нагоді стане фраза "Я тобі довіряю". Дитина почне мислити, що якщо батьки довіряють, отже, не можна обманювати та підводити їх.
2. "Я рада провести час з тобою"
Багато батьків змушені поєднувати багато справ. Час на дітей буває обмеженим. Тому варто казати та показувати вчинками, що ви цей час любите найбільше.
3. "Я тебе люблю!"
Це найголовніші слова, які потрібно не просто говорити, а й підтверджувати справжніми діями: частіше проводити час разом, влаштовувати походи і свята. Любов не замінити подарунками, які швидко набридають.
4. "Давай разом..."
Приготуємо, приберемо, побудуємо, покатаємося з гірки, поїмо морозиво... Разом цікавіше, веселіше і приємніше. Діти розвиваються вдвічі швидше у співпраці з дорослими. Тому це корисно.
5. "Ти молодець!"
Слова підтримки важливі. Саме їх чекають діти від своїх батьків. Такі фрази повинні бути щирими. Діти відчувають фальш, тому не варто лестити їм.
6. "Я в тебе вірю"
Це дуже мотивуюча фраза. Коли батьки вимовляють її, вони повідомляють дитині, що вона гідна перемоги та успіх вже чекає на неї. Це може подвоїти можливості дитини та віру в себе.
7. "Допоможи мені, будь ласка"
Попросіть дитину допомогти вам у простих справах. Потім вона буде пишатися тим, що лагодила татову машину. Згодом малюк самостійно проявлятиме інтерес і допомагатиме. В кінці додайте фразу: "Мені без тебе було б важко впоратися".
8. "Дякую"
З раннього віку говоріть дитині "дякую", навіть якщо вона просто прибрала іграшки. При цьому неважливо, наскільки добре вийшло це зробити. Згодом вона відповість вам тим же.
Психолог Юлія Ларіна розповіла, як спілкуватися з дітьми та знайти підхід до підлітка.