Чим довше Крим і зокрема Севастополь перебувають в окупації, тим гірше у прокремлівської влади виходить списувати всі нинішні проблеми на "українських попередників".
Таку думку у своєму блозі висловив кримський письменник Платон Бєсєдін.
Те, що нині відбувається в Севастополі, він назвав одним словом – болото.
"Місто загрузло в нескінченних чварах, конфліктах, скандалах. Останньою смердючою краплею став ініційований "народним мером" Олексієм Чалим Генеральний план міста, який погрожував залишити десятки тисяч севастопольців без землі і житла", - пояснив він.
Незважаючи на численні мітинги мешканців з цього приводу, більшість місцевих ЗМІ мовчать, бо контролюються владою і за правду можуть дорого заплатити.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Тих, хто відкрито виступає проти ініціативи керівництва, по голові не гладять. Наприклад, активного путініста й одного з тих, хто радів, що Крим тепер російський, Ленура Усманова, позбавили земельної ділянки після того, як він відкрито заявив про свавілля та поскаржився на Генплан.
Автор пише, що навіть Москва не поспішає виділяти Севастополю гроші і цитує слова російського президента Володимира Путіна: "виділили б коштів ще, але боїмося, щоб їх не розтирили, не розікрали".
І хоча на будь-яке невдоволення людей окупанти традиційно кивають на "тяжке українське минуле", все більше жителів починають прозрівати і задавати питання нинішнім керманичам. Ті ще намагаються виправдатися, що це кляті київські олігархи не дають процвітати Севастополю, проте чим далі, тим більше така риторика обурює кримчан.
"Мета цього очевидна: виправдати ту безсоромність, що відбувається зараз у Севастополі - від відбору у городян землі до зростання безробіття і цін. Соціальний сектор - від медицини до освіти - скотився до рівня 90-х, зростання невдоволення серед населення колосальне", - наголосив Бєсєдін.
Письменник акцентував увагу на тому, що Севастополь при анексії півострова повинен був послужити для Росії лакмусовим папірцем. Якщо б він покращав і став "вітриною" так званої "Кримської весни", Крим назавжди б прикіпів до "рідної гавані".
"Зараз ми бачимо, що Севастополь не відродився, що не покращав, не став вітриною, а перетворився на кладовище, в болото. Такий Севастополь ми отримали, і це гниття перекидається на всю Росію", - резюмував автор.
На його думку, ще трохи, й українське минуле почнуть згадувати в Севастополі мало не з вдячністю.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", окупанти звинуватили Україну у зриві туристичного сезону в Криму.