Українські банки частенько користуються послугами колекторів. Однак у нас в країні відсутнє відповідне законодавство, й такі послуги не підконтрольні юридичному врегулюванню.

Банки наймають "тітушок", щоб вибити заборгованість зі злісних неплатників.

Боржники називають це рекетом, банки – пошуком справедливості. Скільки коштує найняти "рекетирів в законі" та як їм протидіяти сказано в сюжеті одного з українських телеканалів.

Журналісти навели приклад історії киянки Олександри та її рідних, які бояться виходити з дому. Після одного дзвінка її спокійне життя перетворилося на справжнє пекло.

Їй та її доньці погрожують за кредит, який взяв її дядько, з яким вона давно не спілкується. Вона не підписувала жодних документів та не підтверджувала його особистість під час оформлення кредиту.

Популярні новини зараз

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

За оцінкою експертів, за 2017 рік в позики приватні та корпоративні клієнти взяли близько трильйона гривень, і це тільки в офіційних установах. А скільки заборгували один одному – важко уявити.

За законом, повертати борги повинна Державна виконавча служба після рішення суду. Але до суду найчастіше не доходить: борги вибивають колектори.

"Фактично це юристи або не юристи, які здійснюють діяльність зі стягнення боргів, але у позасудовому порядку та без надання їм від держави делегованих функцій примусу", – пояснив директор департаменту Виконавчої служби Олексій Воробйов.

Фактично, йдеться про позасудові розправи. Втім, це не зупиняє колекторів, їх все більше і вони все частіше діють проти всіх правил.

"В Україні статус колекторів юридично не визначено, спеціального закону немає", – підкреслив юрист Дмитро Головко.

Але нерідко жертвами стають люди, які нікому нічого не винні. Однак це мало цікавить колекторів, для них головне – "вибити гроші будь-якою ціною". При цьому, говорити офіційно про свій нелегальний бізнес колектори не наважуються.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Київській області затримали дев'ятьох працівників колекторської фірми, які, за словами правоохоронців, з застосуванням фізичної сили спробували заволодіти будинком місцевої жительки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.