Українцям нав’язали податки не нерухомість, тобто слід сплатити за встановленим тарифом за квартиру. Якщо цього не зробити вчасно, людей чекають штрафи.
Про це повідомляють українські юристи.
Відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи зобов'язані заплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення. Тобто у людей є майже два місяці. А далі починаються штрафні санкції. Якщо затримка до 30 днів - 10% від суми нарахованого податку. А якщо вже більше 30 днів - 20% від суми нарахованого податку.
Також варто врахувати, що Податковому кодексі передбачена пеня в розмірі 120% облікової ставки. На даний момент облікова ставка становить 17%, а пеня - 20,4%.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Власники житла повинні самі вирахувати цю суму та вказати її у податковій декларації. Ц дані перевіряються у ДФС. Якщо ж дані не сходяться, то працівники Державної фіскальної служби надішлють повідомлення з новими даними.
Ціни на житло в різних регіонах України
За 1 квартал 2018 року українські нотаріуси здійснили 138 289 угод з нерухомим майном. Так, в залежності від регіону), ціна на однокімнатні квартири становила від $11 000 до $33 000. Найдорожчі квартири представлені в Києві, Одесі та Харкові, а бюджетні варіанти – в Луцьку, Хмельницькому та Чернігові.
У травні 2018 року двокімнатні квартири на вторинному ринку нерухомості України продавалися в Хмельницькому та Чернігові в середньому по $13 000, в Києві за $40 000 і $36 000 в Одесі.
Трикімнатні ж у травні мали вартість від $21 000 в Сумах і околицях до $85 000 в Києві. Само собою, для покупців велику роль при виборі майбутнього будинку грає роль не тільки ціна, але і район розташування, інфраструктура, комфортність транспортної розв'язки.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", експерти розповіли українцям, які планують винайняти житло, коли найкраще це зробити, щоб заощадити.