21 квітня на загальних річних зборах акціонерів відомої липецької кондитерської фабрики Roshen затвердили річний звіт і бухгалтерську звітність фабрики.
Як пише "Страна", згідно з документом минулий рік для липецької фабрики Roshen виявився досить успішним - вперше за три роки вона отримала прибуток від виробництва.
Прибуток від продажів склав 88 мільйонів рублів, хоча виручка знизилася з 1,53 до 1,25 мільярда рублів.
Однак отриманий прибуток пішов на виплату відсотків за багатомільйонними позиками, отриманими від ТОВ "Рошен" - ключова структура в Росії однойменного холдингу. У підсумку 88 мільйонів прибутку перетворилися на невеликий загальний чистий збиток 5 мільйонів рублів.
Кредити довелося брати, щоб розрахуватися з претензіями податківців. 660 мільйонів рублів довелося сплатити за податковим розпорядженням і вимогам, ще 333 мільйони – податки від поточної діяльності.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Таким чином, загальна сума платежів липецької кондитерської фабрики Roshen у бюджет Росії за 2016 рік склала майже 1 мільярд рублів.
У перерахунку на гривні це становить близько 500 мільйонів гривень. А в доларах це, у зв'язку з коливаннями курсу в 2016 році, близько $13 - 15 мільйонів.
При цьому в 2017 році фабрику не закриють, як повідомляли раніше більшість ЗМІ, а законсервують - виробництво на ній можуть відновити в будь-який момент. Мови про його повне закриття і ліквідацію немає.
Хоча в заяві корпорації Roshen говорилося, що липецьку фабрику вирішили закрити через економічні (падіння продажів підприємства) і політичні (дискредитація фабрики та її власника у російських та українських ЗМІ) причини, але продавати її ніхто не збирається.
Як пише видання, структура бізнесу Roshen в Росії побудована таким чином, що всі російські фірми холдингу повністю підконтрольні ТОВ "Рошен" (є ключовим джерелом виручки для ЛФК "Рошен" і взагалі центром холдингу "Рошен" в Росії) через "Центрально-Європейську кондитерську компанію". Остання, у свою чергу, підконтрольна Петру Порошенку. Робота липецької фабрики побудована за давальницькою схемою, в якій вона грає другорядну роль. Фінансування, постачання сировини і збут продукції замкнуті на ТОВ "Рошен".
Тому про повне закриття корпорацією Roshen бізнесу в Росії поки говорити не доводиться.
Зазначимо, що наявність липецької фабрики Roshen тривалий час була однією з головних претензій до Петра Порошенка, враховуючи російську агресію по відношенню до України. Продаж всієї корпорації Roshen був однією з його передвиборних обіцянок.
Однак продати Roshen не вийшло. Однією з причин називали арешт майна підприємства через податкові претензії. А взимку 2016 року президент заявив, що передав частку в Roshen до якого "сліпого" трасту.
При цьому, згідно зі звітом, в 2016 році фабрика повністю розрахувалася з податковими боргами в Росії, і, більш того, принесла прибуток.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, липецьку фабрику Roshen обіцяли закрити до кінця червня.