Представники Державної міграційної служби України планують впровадити послугу із заміни паспорта -"книжечки" на ID-карту. Обмін можна буде робити за бажанням. Таку новацію планується впровадити в другому півріччі 2018 року, повідомляє ЮрЛіга.

Сьогодні така заміна можлива тільки в разі зміни прізвища, втрати паспорта або його псування, а також за бажанням при досягненні 25-і 45-річного віку.

Також в ДМС нагадали, що громадяни України по досягненню 25-і 45-річного віку можуть самостійно вирішувати, вклеїти фото в паспорт в формі книжечки, або оформити ID-карту.

ID-паспорт – це невелика пластикова картка. На ній знаходиться чіп. На ньому інформація про людину – прізвище, ім'я, дата народження, місце проживання, ідентифікаційний номер. Зчитати інформацію можуть тільки з вашої згоди. Такими картами вже давно користуються в Європі. І головна причина безпека. Адже підробити айді-карту неможливо, стверджують в міграційній службі.

Популярні новини зараз

Сергій Притула засмучений поведінкою українців, після покупки супутника пішла правда: "Я мало роблю, організм теліпає"

Радник ОП Подоляк спрогнозував збільшення кількостей "бавовни" та диверсій на окупованих територіях і не тільки

Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва

Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"

Показати ще

Як раніше передавав портал "Знай.ua", старий паперовий паспорт відходить у минуле. Українцям Верховний суд заборонив відмовлятися від ай-ді карт за релігійними переконаннями.

Відомо, що за основу взяли справу, яку нещодавно слухали за позовом жительки Житомирської області.

Позов на міграційну службу Наталя подала після весілля, коли їй потрібно було змінювати прізвище та робити нові документи. Паперовий паспорт в Україні більше не видають. А id-карту з електронним чіпом Наталя не хоче. У позові написала, що за релігійними переконаннями, але що саме її бентежить – не вказала.

Суд Наталі – відмовив. І зобов'язав отримати id-карту. Більше того – визнав справу зразковою. Тепер інші подібні позови будуть спиратися на це рішення. У підсумку Наталя так і не розповіла, що саме заважає їй, як віруючій, користуватися id-картою.

Нагадаємо, безвізовий режим з Європою дає українцям можливість вільно пересуватися країнами шенгенської зони. При цьому обов'язковою умовою таких подорожей є наявність біометричного закордонного паспорта. "Знай.ua" розповідає, як оформити закордонний паспорт в Україні, які потрібні документи, скільки коштує і куди йти.