У Запорізькій області через сильний шторм майже закрило промоїну, яка з'єднує Азовське море з Молочним лиманом. Місцеві активісти почали бити на сполох і прогнозують екологічну катастрофу.

Як повідомляється на сторінці громадської організації Eco-Corp в Facebook, зникнення промоїни може привести до загибелі всіх живих організмів в лимані.

"Як би не кричали ми в ЗМІ, як б не попереджали губернатора і директора департаменту екології про те, що потрібна систематична робота з промоїною Молочного лиману, нас не чують. Друзі, ви взяли на себе зобов'язання провести тендер з розчищення лиману, тендер провалили і не один. Через колосальний шторм промоїну майже закрило, йде спекотне літо, ще трохи і підвищена солоність виб'є все живе в лимані. Повірте, ті 60 тонн, які за збігом різних обставин вбили восени, будуть просто квіточками", - відзначають активісти.

Варто відзначити, що у вересні 2017 року в Молочному лимані загинуло понад 60 тисяч одиниць пеленгаса і 1,3 тисячі одиниць кефалі. Риба не змогла потрапити в Азовське море через несвоєчасне розчищення промоїни. За даними обласної прокуратури, сума завданих збитків склала 93 мільйони гривень.

Крім того варто відзначити, що в окупованому Криму щорічно буде виникати не просто брак води, а надзвичайна ситуація з водопостачанням. Про це заявив заступник директора Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюк.

За його словами, ця проблема водопостачання Криму не вирішена і не може бути вирішена, поки не запрацює Північно-Кримський канал.

"Побудувати достатню кількість опріснювальних станцій неможливо: це дорого і небезпечно для навколишнього середовища. За нашими оцінками і підрахунками, на Кубані немає достатньо води, щоб забезпечити додаткові потреби Криму. Там є свій дефіцит", – підкреслив учений.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Крім того варто додати, що терористи "ДНР" почали затоплення шахти "Юнком" в Єнакієвому, де за часів СРСР проводилися ядерні випробування.

"При Україні шахта стояла на вічній сухій консервації, і жодному уряду не спало на думку її затопити, а "патріоти Донбасу" вирішили не витрачатися на водовідлив", - написав в Facebook журналіст Денис Казанський.

"Місцеві жителі виступали проти, але хто буде слухати безправних людей? Тепер важко навіть приблизно сказати, що буде, якщо вода розмиє радіоактивні породи", - повідомив він.

Казанський зазначив, що терористи розповідають, що на ремонт обладнання, щоб відкачувати воду, потрібно витратити 600 млн рублів, яких у них немає.

"Великий привіт всім, хто в 2014 році топив за відділення від України, доводячи, що багата нафтова Россіюшка не кине в біді і буде обсипати Донбас щедрими грошовими вливаннями. Ага, щас!.. Люди можуть і радіоактивну воду попити. Нічого з ними не станеться. Це ж не українську мову в школах вивчати. ​​Переживуть", - додав він.

У Запоріжжі береги Молочного Лиману вкрило тоннами мертвої рибиНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що кримські пляжі спіткала екологічна катастрофа.