В Україні розгорівся гучний скандал після того, як винахідливі чиновники вирішили відправити в Хорватію дітей із сімей з достатком вище середнього замість сиріт, дітей без батьківського піклування та тих, чиї батьки служать на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

На своїй сторінці в Facebook журналіст Олександр Ретівов пише, що першою про цей випадок заговорила мешканка Краматорська Оксана Русаловська.

"Я показала синові пост депутата Краматорської міської ради Лілії Кисліциної, яка повезла дітей до Хорватії - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких служать в АТО. Яке ж було його здивування, коли на фото він упізнав знайомих хлопців. Це діти вельми заможних людей нашого міста і діти друзів самої депутатки. Діти, які абсолютно не потрапляють ні під одну категорію із зазначених - "сирота", "дитина батьків, службовців в АТО", "дитина, позбавлена ​​батьківського піклування", - цитує журналіст.



Разом з тим місцеве видання tehnopolis.com.ua пише, що головний спеціаліст міського відділу освіти Краматорська Сергій Сергєєв заявив: від самого початку до списків на відпочинок до Хорватії мала потрапити 31 дитина - по одному учню з кожної школи.

Популярні новини зараз

Українці можуть залишитися біля розбитого корита: що буде з пенсіями

ПриватБанк заблокував рахунок: що треба робити відразу

"Буде не страшно...": астролог визначив, чого чекати українцям до середини 2024 року

Обійдемося без гарячих бутербродів: українцям доведеться по-новому платити за сир

Показати ще

Можливість з'їздити за кордон надавалася дітям, "які досягли різних успіхів, перемог в конкурсах, на олімпіадах тощо". При цьому пріоритет могли отримати діти з малозабезпечених сімей, позбавлені батьківського піклування або діти переселенців. Виявляється, акцент потрібно було робити на "могли отримати". Тобто, "верхи" зберігають за собою право зробити так, щоб отримати пріоритет діти "не змогли".



Трошки згодом у відділі освіти видали нову рознарядку: не 31, а 22 людини. У підсумку пріоритет отримали діти, у яких вже були готові закордонні паспорти. Ще через тиждень список скоротили до 15 осіб: всі імена були зі списку, який заздалегідь підготували школи.

Ситуація викликала широкий громадський резонанс і обурення в соціальних мережах. Користувачі запропонували батькам дітей, що поїхали у Хорватію, оплатити аналогічний відпочинок тим, хто цього дійсно потребує. Українці пригадали, що ця далеко не перша історія, коли школярів із заможних сімей відправляють відпочивати під виглядом чорнобильців.









Нагадаємо, один з найпоширеніших стереотипів, що стосуються навчання за кордоном, — що це шалено дорого.

Як повідомляв "Знай.ua", тим українцям, чиї діти готуються до вступу в університет за кордоном, варто звернути увагу на кілька важливих моментів, перш ніж відправити дитину за кордон: існує великий ризик нарватися на "шарашкину контору", диплом з якої не визнають в інших державах.

Також Знай.ua писав про те, у Львові літня школа україністики "Крок до України" буде вчити солов'їній представників з шести країн.