Українська православна церква Московського патріархату підтримує надання Константинополем автокефалії Україні, але "спочатку має бути єдність усіх церков, а потім – Томос".

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник УПЦ МП Микола Данилевич, підкресливши, що Московський патріархат повністю влаштовує нинішній статус церков в Україні.

"Помилково буде вважати, що ми проти автокефалії. Але в даний час рішення прийнято саме таке. Наша позиція - спочатку має бути єдність, а потім - Томос. Нам потрібно подолати церковне розділення, розкол, який є в Україні, тут. Зараз користуються зовнішні сили цим поділом, яке є в українському православ'ї. У тому числі Константинополь користується. Всі користуються. Тому рішення має бути в Києві. Не в Константинополі, не в Москві", - сказав він.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви спровокують повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.

На думку аналітиків групи "Інформаційний опір", РПЦ зменшиться більш ніж удвічі, а слідом за Московським патріархатом її ряди неминуче покинуть православні церкви в Естонії, Молдові, а після - і в інших колишніх союзних республіках, зокрема там, де автокефалії чи іншої форми окремого існування від Москви ще немає.

Нагадаємо, сьогодні Українська православна церква Московського патріархату намагається зашифрувати свій зв'язок з Росією. Для цього УПЦ МП довелося навіть відмовитися від частини своєї назви.

Зазначимо, український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова нещодавно влаштував соціологічне опитування, щоб дізнатися ставлення суспільства до релігії. Єпархії бояться зізнатися, що вони входять в Московський патріархат.

За його результатами, близько третини громадян (28,7%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, і лише 12,8% - до УПЦ Московського патріархату.