Все більше молодих українців у повсякденному спілкуванні користуються рідною мовою. Сьогодні це практично половина громадян віком 14-29 років. У 2010 році даний показник складав 30%.
Такі результати дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта спільно з компанією і GfK Ukraine, передає ZN.UA.
В ході опитування двох тисяч респондентів по всій Україні, крім окупованих територій, зясувалося, що українською вдома розмовляють 50% громадян, російською -30%, і кожен п'ятий спілкується як російською, так й українською мовами. Поза родиною державною мовою говорять 46%, російською - 28%.
Фахівці довели й надуманість мовної проблеми. Фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові, а також опитування показали, що питання, якою мовою хто говорить, не заважає будувати нормальні стосунки в суспільстві. Лише 5% молоді в Україні зізналися, що зазнавали дискримінації на підставі мови, якою вони спілкуються.
Мобілізація у січні: ким у першу чергу зацікавиться ТЦК
До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати
Кому з українців можуть перерахувати пенсію: названо категорію та причини
Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими
65% опитаних переконані, що досконало володіють українською мовою (на Сході і Півдні таких 51%), тоді як знавцями російської мови вважають себе лише 49% молодих українців.
Якою мовою спілкуються в Україні
За даними опитування Центру Разумкова, 68% громадян нашої країни вважають рідною мовою українську, 14% - російську, в 17% - і українську, і російську в рівній мірі, 0,7% - інші мови.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", дослідникам університету Тренто вдалося з'ясувати цікавий побічний ефект від вивчення іноземних мов.