В Одесі відомій білоруській письменниці та лауреату Нобелівської премії Світлані Алексієвич заборонили виступати. Виступ було скасовано через її потрапляння в базу сайту "Миротворець". Повідомляють українські ЗМІ.
Так за 4 години до виступу Алексієвич внесли в базу даних "Миротворець" за "пропаганду, націлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією" в ході виступу в Брукліні в 2016 році. Про це повідомили на сторінці зустрічі з Алексієвич у Facebook.
Але вже через дві години нобелівського лауреата видалили зі списку ресурсу "Миротворець". Все ж Алексієвич дала зрозуміти, що виступ в такій атмосфері буде для неї некомфортним.
"Я дізналася, що надходять погрози організаторам зустрічі і мені особисто, звинувачуючи мене в якихось надуманих образах, нанесеним українцям. Цього ніяк не може бути, оскільки моя мати українка, і народилася я в Україні, завжди відчувала в собі українську кров", - заявила письменниця.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пізніше письменниця спростувала інформацію про погрози, які нібито їй надходили. За її ж словами, концерт скасували через помилкове внесення на сайт "Миротворець" - через це письменниця вибилася з графіка.
Варто відзначити, що скандальну заяву Алексієвич дійсно зробила ще в 2016 році під час виступу в Нью-Йорку. Вона звинуватила українців у причетності до Голокосту.
"Я вам більше скажу. У тієї ж, наприклад, Литви, карателі, які працювали на території Білорусії, вони були всі з України. І більше того, не тільки у Литві, Латвії знищували, самі знищували євреїв ще до того, як встигли прийти німці. Але це було і в Україні ", - сказала письменниця під час згаданого виступу.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в "Кримське досьє" потраплять політичні діячі, журналісти, співаки та артисти, які відмовляються публічно визнавати російський статус Криму.
Також "Знай.uа" писав, за що українець Жорж Шарпак отримав Нобелівську премію.