Тротуар придуманий і призначений для пішоходів, однак не всі водії згодні дотримуватися цього простого правила. Хтось виправдовується тим, що в місті пробки, і він поспішає, хтось тим, що по-іншому неможливо проїхати, а ще хтось думає, що йому закони не писані, і він вільний сам вирішувати де і як йому їздити .

Багато "лихачів", виїжджаючи на тротуар наражають на небезпеку життя і здоров'я пішоходів. Повідомляє Авто Інформатор.

Ми закликаємо водіїв і пішоходів ставитися один до одного з повагою. І пропонуємо список стягнень за їзду на тротуарах, посилаючись на Правила дорожнього руху та Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

ЩО ТАКЕ ТРОТУАР І КОЛИ РУХ ДОЗВОЛЕНО

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

Тротуар - елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном (ПДР розділ 1).

Згідно пункту 12.6 ПДР - допускається рух по тротуарах в наступних випадках:

  • якщо людина проживає в конкретній зоні і іншого під'їзду до неї немає;
  • якщо на машині є знак "інвалід", а також при наявності посвідчення інваліда;
  • якщо автомобілі виконують технологічні роботи (швидка, поліція, транспорт комунальних, дорожніх або аварійних служб);
  • якщо автомобіль виконує обслуговування торгових чи інших підприємств.

Швидкість транспортних засобів, що рухаються по тротуарах, не повинна перевищувати 20 км / год.

ЇЗДА ТРОТУАРОМ ОБІЙДЕТЬСЯ В 255 ГРИВЕНЬ

ПДР пункт 11.13 - забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків, обумовлених вище.

Порушення, встановленого для транспортних засобів, заборони рухатися тротуарами, згідно КУпАП ст. 122 частини 1, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходом громадян, тобто 255 гривень.

Також, багато водіїв виїжджають на тротуар, щоб припаркуватися. ПДР пункт 15.10 дозволяє стоянку на краю тротуару, де для руху пішоходів залишиться щонайменше 2 метри. Якщо ж бордюр занадто великий і для того, щоб поставити свій автомобіль, водій може заїхати з іншого місця, то його дії також кваліфікуються, як проїзд по тротуару і обійдуться йому в 255 гривень.

Нагадаємо, перевищення встановленого швидкісного режиму - це одне з найпоширеніших порушень ПДР. Тому, щоб правильно оцінити і вчасно зреагувати на будь-яку дорожню ситуацію, перевищувати дозволену швидкість категорично не можна.

Як повідомляв портал "Знай.ua", під час розмови по мобільному телефону за кермом, оператор машини може спровокувати ДТП через дефіцит уваги. Варто запам'ятати, що розмови по мобільному під час руху - адміністративне правопорушення.

Також "Знай.ua" писав, зі стартом в Україні сучасної системи фіксування порушень правил дорожнього руху за допомогою відеоспостереження, водії познайомляться зі штрафами в декілька тисяч гривень, а в разі несплати їм загрожує арешт.