Існують нюанси опалення квартири в неутепленої будинку. Діючий норматив споживання, затверджений урядом, становить 0,0431 Гкал на кожен квадратний метр. У Києві таку кількість енергії обійдеться приблизно 58 гривень. Але реальна вартість опалення одного квадратного метра у кожного будинку різна.

Про це розповідають експерти, опитані виданням "Обозреватель". У столиці у більшості багатоповерхівок встановили теплові лічильники, тому платять стільки, скільки намотали. Будинок можна вважати енергоефективним, якщо вартість опалення одного квадратного метра менше десяти гривень.

За існуючими стандартами і без економії опалення квартири площею 40 кв. м може обійтися в 2337 грн. При цьому за опалення такої ж квартири, але в енергоефективному будинку, доведеться заплатити близько 400 грн, тобто майже у шість разів менше.

Причина значної різниці в оплаті – величезні втрати тепла. За даними Держагенства з енергоефективності, з-за неутеплених стін, даху, підвалу, вікон і дверей може втрачено від 40 до 80% тепла.

Популярні новини зараз

Прогноз магнітних бурь на травень: коли чекати "ударів по голові"

Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Термомодернізацію багатоквартирного будинку потрібно проводити так. Шаром утеплювача необхідно обшити стіни, фундамент, дах, підвал. У підвалі повинен стояти індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням. Він буде скорочувати подачу тепла, коли на вулиці відносно тепла погода.

Якщо замість звичайних лампочок використовувати енергоефективні, то за місяць можна намотати лише 8,6 кВт електроенергії. За такий обсяг "струму" доведеться заплатити вже менше 12 грн на місяць чи менше 133 грн в рік. Відповідно, за рік покупка не просто окупиться, але і дозволить заощадити 570 гривень.

Другий спосіб економії електроенергії - двузонние лічильники. В нічний період часу (від 23 до 7 ранку) вони вважають за тарифом в два рази нижче діючого. Експерти радять встановлювати такі прилади обліку тим сім'ям, які використовують понад 300 кВт*год електроенергії на місяць.

Приклад економії тепла з допомогою терморегулятора - відео:

Спеціальна насадка на кран пропускає близько двох літрів води за одну хвилину. Звичайний кран - близько 10 літрів. Якщо сім'я щодня відкриває кран для того, щоб вмитися і помити посуд на 15 хвилин, то зі стандартним краном за цей час можна втратити 150 літрів води, а з аератором – 30 літрів. За місяць можна заощадити близько трьох кубометрів води. Або 46 грн в місяць та 552 грн в рік.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" влада України вирішила легалізувати самобуди. Для цієї мети запропоновано подавати документи тим громадянам, житлові будинки яких розташовані на належній їм землі, і зведені в відповідності з існуючими будівельними нормами.

Крім того,мова йде про споруди сільськогосподарського призначення, які були збудовані до 12 березня 2011 року. Їх також можна буде узаконити.