В Україні активно продовжують зростати ціни на паливо. Головна проблема такої тенденції - зміна цінової політики на нафтовому ринку, а також здешевлення гривні по відношенню до американського долара. Для одних українців це означає, що в найближчому майбутньому доведеться відмовитися від комфорту автомобіля і пересісти на громадський транспорт. А для інших - що потрібно шукати способи знизити витрату палива. Як економити паливо - бензин, дизель, газ - читайте в нашому матеріалі.

Як економити паливо?

На просторах інтернету можна знайти безліч народних порад, як економити паливо в машині. Але практика показує, що більшість з них просто не працюють, а часом і шкодять автомобілю.

При цьому, якщо правильно підійти до цього питання, то можна заощадити до 30-50%. Крім того, слід пам'ятати, що економити паливо на машинах з автоматичною коробкою передач і ручного - потрібно по-різному.

Від чого залежить витрата палива?

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Існує кілька факторів, які впливають на витрату палива в машині. Це не залежить від модель або виробника.

Час прогріву двигуна. Досвідчені водії знають, що в зимовий час потрібно обов'язково прогрівати двигун, якщо машина знаходилася на морозі. Двигун повинен пропрацювати деякий час на холостому ході. В першу чергу це стосується старих машини, випущені понад 10 років тому. Існує думка, що сучасні машини оснащені спеціальною системою, яка дозволяє починати рух без прогріву двигуна. Але багато автомобілістів заперечують цей факт і кажуть, що автомобіль веде себе погано без процедури. При цьому витрата палива в такому випадку зростає мінімум на 8%.

Енергоспоживання машини. Дуже впливає на витрату палива енергозагруженність системи. Наприклад, при використанні обігріву заднього скла, витрата зросте на 5%. Якщо до цього додати піч, світло фар або інше додаткове освітлення, то споживання бензину зросте на 10%.

Якщо водій їде з відкритими вікнами, то підвищення витрат може досягти 4%. Це пов'язано з тим, що вітер, який потрапляє в салон, створює додатковий опір.

Низький рівень тиску в шинах також несприятливо впливає на кількість використовуваного дизелю або бензину.

Використання додаткового обладнання. Так, наприклад, причіп або багажник на дах збільшать вагу автомобіля. А отже і витрату палива. Навантаження через велику вагу може збільшувати витрати на 20%.

Пробки. Їзда в заторах викликає постійне натискання газу і гальма. Особливо це відноситься до автомобілів з потужними двигунами - з 8-12 циліндрами. Крім того, деякі водії вважають, що якщо заглушити машину, таким чином можна економити пальне перебуваючи в пробці. Але це не завжди так - запуск двигуна може витрачати більше палива, ніж його стабільне функціонування в режимі холостих обертів.

Яка швидкість економічна

Найекономічніший спосіб їзди - рух по трасі зі швидкістю 80-90 км / год на найвищій передачі - найчастіше у авто вона п'ята. Це обумовлено тим, що при таких умовах транспортний засіб рухається не стільки за рахунок мотора, скільки за рахунок інерції.

Як економити паливо: народні поради

Поширена проблема серед автомобілістів - несправна машини. Поломка може збільшувати витрати до 100%. Тому слід ретельно стежити за станом автомобіля, вчасно проходити технічне обслуговування.

Максимально зменшіть вагу автомобіля. Не використовуйте багажник на даху, причепи та інші тяжкі предмети. Крім того, не варто навантажувати тільки одну сторону машини, а при цьому залишати іншу порожньою. Розподіляйте вантаж рівномірно по всьому транспорту.

Зверніть увагу на акумулятор: якщо він буде не справний, то навантаження на генератор значно збільшиться. А отже зросте і витрата палива.

Як економити витрати палива в зимовий час

Існує кілька способів зменшити витрату пального взимку.

  • Залишайте машину в теплому місці. Якщо у вас є гараж, то краще ставити транспорт туди. Так можна заощадити на довгому відігріванні двигуна.
  • Приберіть все зайве з багажника машини.
  • Акумулятор необхідно постійно заряджати, тому що взимку генератор навантажується сильніше.
  • Використовуйте моторне масло, яке розраховане на зимовий час.

Як економити паливо в автомобілі

Слід знати, що існують і більш радикальні способи зменшення витрат палива. Мається на увазі внесення змін до конструкції авто, технічних змін.

Чистіть форсунки. Це слід робити через кожні 45-55 тисяч км пробігу.

Налаштуйте клапанний механізм. Якщо ж регулювання їх порушена, то витрата палива може зрости до 20%.

Доопрацювання свічок запалювання. Суть методу полягає в наближенні простих свічок по ряду параметрів до спортивних свічок запалювання - вони коштують відчутно дорожче. Для початку потрібно вкоротити бічний електрод, після чого правильно відрегулювати зазор на свічці. Такі дії розширять і суттєво збільшать фронт електричної іскри. Як результат - підвищиться ефективність займання суміші повітря і палива в циліндрах. Паралельно знижується витрата бензину.

Налаштуйте карбюратор (для машин з карбюраторними двигунами). Для цього знайдіть вертушку, у якій є вільно обертається крильчатка, і встановіть між випускним фланцем колектора і карбюратором. Цей нехитрий прийом збільшить економію пального на 5-10%.

Встановлення газового обладнання: плюси і мінуси

Газове обладнання в авто дозволить істотно знизити витрати - більш ніж в два рази. Але існують і мінуси такої процедури. Наприклад, систему встановлюють замість запасного колеса в багажнику, що зменшує кількість вільного місця в машині, а також створює деякі незручності для водія.

Як кажуть користувачі ГБО системи, обладнання варто встановлювати тільки якщо машина проїжджає не менше двох тисяч км в місяць. При цьому витрати окупляться не менше, ніж через рік.

Як знизити витрату палива на механічній коробці передач

Досвідчені водії знають, що грамотне управління машини з механічною коробкою передач дозволяє заощадити до 30% бензину. На таких машинах слід вчасно перемикати коробку передач, щоб їзди була плавною.

Слід знати, що не рекомендується рухатися на мінімальної і максимальної швидкості, визначеної для конкретної передачі.

Підказкою може служити тахометр. Він допоможе розрахувати вдалий час для переходу на підвищену передачу. Для машин з дизельним двигуном показник - 1500-2000 об. / хв. Для бензинових вище - 2000-2500 об. / хв.

Підвищувати передачу рекомендується при позначці - 2000-2500 об. / хв (дизель), 2500-3000 об. / хв (бензин).

Як економити бензин і дизель: автоматична коробка передач

Якщо в машині встановлена ​​автоматична коробка передач, то витрата бензину в середньому збільшується на 10%. Крім того, фахівці не рекомендують використовувати режими Kick Down, Sport. Крім того, під час зупинки слід поставити важіль АКПП в нейтральне положення. Таким чином трансмісія відключиться від движка, що призведе до зменшення витрат пального.

Пристрої для економії бензину або дизеля

Серед автомобілістів популярність завоював водневий обогатитель. Результатом реакції електролізу стає поява водню і кисню. В результаті реакції утворюється водень і кисень. Пристрій одразу направляє продукти в двигун. Це це підвищує ККД (коефіцієнт корисної дії) роботи авто. Для роботи цього приладу використовується дистильована вода, яка перетворюється в газ Брауна.

Існує ще один хитрий прилад для економії палива - superfuelmax або freefuel. Ця система встановлюється під капотом автомобіля. Коли паливо проходить через це магнітне пристрій, то згустки вуглеводню розчиняються. А отже всі молекули змішуються з киснем і краще згоряють. За рахунок цього істотно знижується витрата пального.

ТОП кращих способів заощадити бензин

  1. Закривайте вікна під час їзди і не використовуйте клімат контроль.
  2. Використовуйте функцію економічної їзди.
  3. Слідкуйте за тим, щоб в шинах був оптимальний тиск.
  4. Якщо режим очікування в машині планується більше однієї хвилини, варто вимкнути двигун.
  5. Не варто прогрівати двигун більше 10 хвилин.
  6. Натискайте на педалі якомога рідше
  7. Вимикайте в машині все зайве, якщо є можливість: фари або музику.
  8. Використовуйте тільки якісне паливо.
  9. Слідкуйте за справністю автомобіля.
  10. Намагайтеся максимально розвантажити машину.
  11. Уникайте заторів.
  12. Використовуйте ковдри для двигуна в зимовий час.