Несподівано для всіх, включаючи комунальні служби Києва, дороги столиці вкрилися кригою. Кількість ДТМ налічується десятками, за офіційними даними, 5 людей отримали травми різної тяжкості через погодні умови. Можливо, комунальні служби почнуть працювати завтра, але це не точно. Тому ми вирішили розповісти вам, як не отримати травми під час ожеледиці.

Як не отримати травм у ожеледицю: важливі поради

Ви можете самостійно змайструвати льодоступи. Для цього можна просто прикріпити шматок паралону, або ж лейкопластир до підошви взуття. Так само, можна підійти до цього питання більш радикально і прикріпити до підошви наждачний папір. Але, потрібно попередити, що через воду він довго не протримається.
Не забувайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.

Що ж робити літнім людям під час ожеледиці?

Якщо вірити статистиці, то 2\3 всіх травм в ожеледицю отримують люди за 60. Саме тому в такі дні їм радиться взагалі не виходити з дому. Але якщо вже дуже сильно треба, то треба взяти з собою палицю з гумовим накінечником, який точно не буде ковзати по льоду. А от якщо вам потрібно брати з собою сумку, подбайте про те, щоб вона важила небагато, і її можна було носити через плече.

Популярні новини зараз

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Потрібно додати, що прогулянки під час ожеледиці дуже небезпечні для вагітних жінок. Їх завжди повинен хтось супроводжувати.

Як зменшити ризик травм під час ожеледиці

Намагайтеся ходити не поспішаючи, на розслаблених колінах і намагайтеся ступати на всю підошву. А руки в цей час повинні бути вільними. Якщо ви все-таки почали втрачати рівновагу, то потрібно відразу присісти. Це допоможе утриматися на ногах.

Руки краще не тримати в кишенях. Це не тільки збільшує ймовірність падіння, але й можливість отримати більш серйозні травми теж буде вище.

Під час ожеледиці ні в якому разі не можна перебігати дорогу. Як мінімум, тому що ви можете просто послизнутися там і впасти. Так і треба пам'ятати, що гальмовий шлях машини збільшується майже в два рази, тому навіть при всьому бажанні, водій не зможе вчасно зупинитися.

Можливо, сьогодні ще рано попереджати, але намагайтеся ходити подалі від будинків. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки.

Дивіться: Ожеледиці у Києві біля метро Сирець