Глава Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що український журналіст Павло Шаройко був засуджений до 8 років ув'язнення ще в лютому. Про це він розповів у середу журналістам в Мінську, передає "Інтерфакс-Україна".

"Вісім років. Цей суд відбувся ще в лютому. У принципі його вина доведена", - заявив Вакульчик.

За словами глави КДБ, наразі Шаройко утримується в слідчому ізоляторі КДБ.

Говорячи про можливий обмін українського журналіста на білоруса Юрія Політика, якого судять в Україні теж за шпигунство, Вакульчик сказав, що ці справи не пов'язані.

Популярні новини зараз

Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

При цьому він зазначив, що практика обміну засуджених використовується республікою. Зокрема, за словами глави КДБ, раніше Білорусь обміняла кадрового розвідника, "якого ми затримали кілька років тому, на наших громадян, які були затримані в іншій державі".

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Верховний суд Білорусі виніс українському журналісту Павлу Шаройко вирок: він отримав більше восьми років позбавлення волі. Про це журналістам до початку форуму "Мінського діалогу" заявив посол України в Білорусі Ігор Кізім.

Нагадаємо, українського журналіста заарештували 25 жовтня, однак про подію стало відомо тільки 16 листопада, так як дружина Павла Шаройко, підписала угоду про нерозголошення, на що її вмовив наданий білоруською владою державний адвокат.

Комітет державної безпеки Республіки Білорусь заявив, що затриманий у Білорусі український журналіст створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі. Щодо журналіста порушили кримінальну справу за статтею "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, після звістки про арешт українського журналіста, головне розвідувальне управління Міноборони України підтвердило, що Шаройко працював у відомстві на посаді глави прес-служби і в 2009 році звільнився за станом здоров'я. Пізніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що затримання українців у Білорусі і пред'явлення їм звинувачень у шпигунстві є тотальною дурістю.