Половина препаратів, які лікарі призначають в Україні, ніколи толком не використовувалися. Про це повідомляє керівник відділу клінічних досліджень ЦМЛ №1 Іван Вишневецький.

Він говорить, що людина, яка йде в приватну звичайну лікарню, буває більше піддослідним кроликом, порівняно з тим, якщо б він був учасником клінічних досліджень.

"Тому що там призначається препарат, який насправді вже зареєстрований, тобто дозволено, але тільки толком ніколи не вивчався, не досліджувався, ніде в світі не дозволено, крім як пострадянського простору. Нічого нам не відомо в плані реально уявної ефективності і безпеки. Його призначають за гроші хворого і його все влаштовує, навіть не питають нічого", - зазначив він.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 грудня: Ракам треба поберегти сили, Терезам – купити "те саме"

Деяким категоріям українців зменшать пенсії: хто в зоні ризику

Українцям із газовими плитами треба заплатити за один прилад: що радять у "Нафтогазі"

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

"Країна якихось перекосів у задзеркаллі: тут реально відбувається таке, що ніде в світі більше неможливо. Це всіх влаштовує, ніхто ні на що не звертає уваги", - каже Вишневецький.

За його словами, десятки років розробок і мільярди доларів були інвестовані.

"Кожен раз, коли пацієнти йдуть в аптеку за таблеткою, вони нормально сприймають і знають, що таблетки, допомагають і ніхто їх не боїться пити. Але як тільки десь з'являється якась інформація про піддослідних кроликів, вважається, що над українцями проводять досліди. І тільки заговориш про досліди, у всіх виникає одна асоціація. Однак пацієнт все одно купує в аптеці засіб від головного болю, що-небудь жарознижувальне дитині. Але коли за цим теж стояли люди, коли цей препарат був невідомий і ніякого іншого способу, окрім як запропонувати колись добровольцям взяти участь у таких клінічних дослідженнях, не було", - додав фахівець.

Також Вишневецький розповів, чому таблетки такі дорогі.

"Щоб вивести на ринок новий вид антибіотику, фармацевтичні компанії витрачають 1,5 мільярда доларів. Один антибіотик новий, тобто від моменту, коли у наукових дослідницьких лабораторіях вони придумують нову молекулу до моменту, коли воно офіційно з'являється в аптеках з дозволом, витрачається ось така фантастична сума грошей", - розповів лікар.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" з січня цього року українці, які страждають від депресії, зможуть отримати ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою.