Треновані собаки можуть винюхувати найрізноманітніші цілі, будь то зникла в лісі людина, улюблена іграшка або наркотики, заховані в сумці. Але до сих пір вчені не знали, як собаки розуміють свої пошуки, пов'язані з запахом.
Про це повідомляють росЗМІ.
Нові дослідження передбачають, що собаки не просто думають про нагороду, яку вони пов'язують з цільовим запахом, але також мають ментальний образ самої мети.
У дослідженні, описаному в Journal of Comparative Psychology, брало участь 48 собак - 25 службових і 23 домашніх. Вчені вибрали дві улюблені іграшки кожної собаки, а потім по черзі переховували їх у кімнаті, поки собаки чекали за дверима. Заходячи в кімнату, собака по команді "Шукати!" І "Принеси!" Починала винюхувати іграшку. У першому тесті по сліду запаху знаходився шуканий предмет, а в другому на його місце клали іншу річ. Виявивши підміну, багато собак дивувалися і продовжили шукати в кімнаті свою іграшку. Це свідчить про те, що у них є ментальне уявлення предмета, який вони очікували побачити.
Приблизно однакові результати в тестах показали як службові собаки, так і домашні, а значить спеціальна підготовка значної ролі не зіграла.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Попередні дослідження показали, що ментальні образи є і у коней. По голосу вони можуть розрізняти людей і власних побратимів.
Варто відзначити, що за останнє століття змінилося дуже багато, у тому числі і собаки.
Чудові мисливські пси перетворилися в коротколапих вихованців, здатних переміщатися без задишки хіба що в межах квартири. І без того сильні породи селекціонери намагалися поліпшити методом інбридінгу - деякі собаки і справді стали сильніше, але поплатилися за цей "подарунок" цілою купою вроджених хвороб. Погляньте, як змінилися класичні породи собак всього за століття.
Англійський бульдог
Чудові мисливські пси перетворилися в коротколапих вихованців, здатних переміщатися без задишки хіба що в межах квартири. І без того сильні породи селекціонери намагалися поліпшити методом інбридінгу Бассет-хаунд
Природжений мисливець проміняв вільне життя на затишне людське житло і за сто років сильно змінився. Короткі лапи сучасного нам бассета вже не дозволяють псу ганяти дичину, та й складки на шкірі граціозності колишньому мисливцеві також не додають. Бультер'єрів заводчики вирощували мало не в пробірці, намагаючись створити максимально ефективну бойову собаку. В результаті морда бультер'єра змінилася майже до невпізнання, стала коротше і масивніше. Тривала селекція не могла не вплинути і на психічне здоров'я породи. Як відомо, зараз "булі" цілком справедливо вважаються неврівноваженими і досить небезпечними собаками. Німецька вівчарка
Перші представники цієї породи були схожі на вовків: співмірні тілу лапи, рубана морда правильних обрисів і не дуже густа шерсть. За сто років селекціонери змінили дуже багато: скелет вівчарки став зовсім іншим, круп опустився, а груди стали ширше.
Топ аномально великих собак.