Відеозапис, на якому зафіксовано момент вибуху гранати в сумському нічному клубі "Місяць", з'явилося в мережі.
Відповідне відео опублікувала спікер прокуратури Сумської області Наталія Науменко в Facebook.
"Відео, на якому видно, як зловмисник зриває чеку і кидає гранату під ноги відвідувачам. 24-річний чоловік в реанімації", - наголошується в коментарі до відео.
"Сьогодні, 10 червня, близько 05.35 в нічному клубі "Луна" прогримів вибух. За медичною допомогою звернулися 8 осіб, 1 з яких знаходиться в реанімаційному відділенні. Постраждалим від 18 до 34 років", - сказано в повідомленні.
Чоловік кинув у відвідувачів гранату. Кажуть, його не хотіли пустити в заклад. Через деякий час він повернувся в балаклаві і з гранатою в руках.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
В результаті інциденту семеро постраждалих госпіталізували в обласну лікарню. Двоє у важкому стані, їх оперують. Інші мають поранення кінцівок, очей і грудей.
За словами начальника міськвідділу поліції Павла Карабута, можливого підозрюваного 1990 р. затримали співробітники патрульної поліції і служба охорони нічного клубу. Мотиви злочину поки невідомі. "За неперевіреними даними, чоловік у балаклаві кинув гранату у бік охоронців закладу", — повідомляють місцеві ЗМІ.
Затриманий — чоловік 1990 року народження. Під час затримання чинив опір поліції, погрожував ножем. Як повідомив Карабута, це подія кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу україни – "Замах на вбивство", "Опір співробітникам поліції", "Зберігання і застосування вогнепальної зброї" та "Хуліганство із застосуванням заздалегідь приготованого предмета для нанесення тілесних ушкоджень".
Разом з тим варто зазначити, що із зони бойових дій на окупованому Донбасі найчастіше вивозять бойові припаси.
Про це йдеться в матеріалах ЗМІ, де зазначається, що існує кілька способів, якими користуються солдати і офіцери для вивезення боєприпасів на мирну територію.
Як стало відомо, вивозять бійці ВСУ припаси здебільшого, зі страху революції або розширення зони агресії Росії. Як повідомляли учасники ООС, залишити за собою стрілецьку зброю, гранатомет або кулемет проблематично, адже кожна одиниця зброї перебуває на обліку під відповідальністю конкретної людини, і пропажа кожної є ЧП.
Учасник ООС, волонтер Мирослав Гай підкреслив, що якщо після повернення в частину зброю не було здано, проводиться службове розслідування.
"Якщо і були випадки пропажі зброї, то тільки тоді, коли, наприклад, горіла бойова техніка, а зброя знаходилася всередині", - відзначає він.
Вибух найбільшого військового складу в Україні - як все відбувалося