Сьогодні 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Запровадили його ще у 2005 році, за ініціативою учасників VI симпозіуму, присвяченого цій темі.
У 2011 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна (резолюція №A / RES / 66/149).
Всім державам, які входять до складу ООН та інших міжнародних організацій запропонували підвищувати рівень інформованості громадськості про дане захворювання.
Будь-який лікар із досвідом підтвердить: синдром Дауна – одна з форм вродженої геномної патології, поширеною в усіх регіонах світу і часто веде до змін моторики, фізичних характеристик і здоров'я. Хворим можна допомогти тільки втрутившись вчасно у їх розвиток, а навчати виключно за інклюзивною системою, яка, до слова, вже працює у десятках українських шкіл.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Дату обрали не випадково: 21 березня позначає сам синдром, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає на це захворювання, 21-а хромосома наявна в трьох копіях. Першим описав це явище англійський лікар Джон Ленгдон Даун.
У 1826 році він назвав це природженим психологічним захворюванням, а за кількістю хромосом його досліджував французький генетик Жером Лежен. Спочатку синдром називали "монголізмом" – людина, яка страждає від цього, нагадує обличчя представника монголоїдної раси. Але Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала цю назву в 1965 році після звернення фахівців з Монголії.
Дитина зі схожими симптомами зазвичай розвивається повільніше за своїх ровесників, але попри стереотипи, вони не тільки здібні до навчання, а ще й дуже талановиті: можуть стати художниками, або інженерами, тому що вміють концентруватися на одному завданні тривалий час.
Дивіться: Всесвітній день людей з синдромом Дауна