До Всесвітнього дня без тютюну, портал "Знай" підготував кілька цікавих фактів і міфів про вплив куріння на здоров'я людини. Курець ви чи ні, але варто знати, як впливає шкідлива звичка на самого курця і оточення.
Куріння оповите міфами, як димом. Ми не можемо знати всю правду про нікотин, тютюновому димі та його вплив, але ніколи не пізно володіти такою інформацією.
1. Під час стресових ситуацій курець збільшує свою дозу нікотину, викурюючи одну сигарету за одною сподіваючись на те, що цей процес може позбавити від стресу. Це не правда! Стресовий стан посилюється під час куріння та вживання кави.
2. Багато курців, які не відмовилися від цієї шкідливої звички періодично балують себе ще курінням кальяну. Багато хто каже, що куріння кальяну і дим не впливають на здоров'я. Це міф! Куріння кальяну прирівнюється до 40 викурених сигарет.
3. Хороші новини: якщо ви кинете курити, ваші легені можуть повністю очиститися, але для цього буде потрібно п'ять років.
4. Пасивне куріння серйозно шкодить вашому здоров'ю, тому краще триматися подалі від тютюнового диму громадських місць, де збираються курці. В димі сигарет знаходиться близько 2000 шкідливих речовин.
5. Якщо ви кинете курити - набір ваги всього лише тимчасове явище.
6. Куріння не допомагає сконцентруватися.
7. Щоб вивести з організму поклади нікотину, вам буде потрібно 3 тижні.
8. Сигара і трубка так само небезпечні для здоров'я. Їх куріння викликає рак гортані і губ.
9. Сигарети з низьким відсотком смоли і нікотину мають таке ж згубний вплив як і звичайні.
10. Кинути палити можна поступово, знижуючи кількість викурених сигарет в день. Під час відмови від нікотину обмежте себе у вживанні спиртних напоїв та кавових напоїв.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що вчені багатьох країн серйозно почали досліджувати вплив електронних сигарет на здоров'я самого курця. В ході досліджень, медики припустили, що вживання чистого нікотину, без смол, продуктів горіння і концентратів, які містяться в електронній сигареті не альтернативна заміна звичайного тютюну. Тому курці електронних сигарет не убезпечили себе "нешкідливою" альтернативою звичайній сигареті.