Водорості, що з'явилися на поверхні Дніпра, представляють серйозну загрозу не тільки для самої річки і її мешканців, а й для людей.

Такої думки дотримуються біологи. Через те, що вода у водоймі прогрілася вже в квітні, цвітіння розпочалося на декілька місяців раніше, а до середини літа стало по-справжньому загрозливим, повідомляє ТСН.



Посприяло цьому явищу глобальне потепління, а також азотні добрива та фосфатні миючі засоби, використання яких ніхто не контролює.

"Коли відбувається гіперцвітіння, вони піднімаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню... Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб", - розповів експерт Володимир Червак.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще


Для людини цей токсин становить небезпеку тільки у великих дозах, оскільки містить альготоксини, тобто токсичні речовини і загрожує алергічними реакціями.

Детальніше дивіться в сюжеті


Екологічна катастрофа в Чорному морі вже близько

Бомбою уповільненої дії назвали екологи ситуацію, що склалась в Чорному морі. Справа в тому, що українське узбережжя сильно забруднене і одним із забруднювачів є ртуть і діоксини.

"Виявляється, Чорне море - одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", - розповів керівник проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.

Нагадаємо, українські екологи б'ють на сполох. Чорне море опинилось на межі катастрофи. Жителі Очакова скаржаться, що неподалік Кінбурзької коси судна постійно зливають невідомі речовини у воду.

Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що одеський дельфінарій "Немо" скидає в море нечистоти, що забруднюють воду, люди скаржаться на сморід та фекалії, які плавають в зоні купання.

Також Знай.ua писав, що в місті Південний Одеської області стався дуже сильний зсув, в результаті якого піднялося морське дно Чорного моря. В прибережній зоні на місці триметрової глибини оголилася ділянка морського дна довжиною майже 150 метрів, в результаті зсуву загинуло дуже багато риби, креветок та іншої морської живності.