Зазначається, що 13 липня в Україні зафіксували четвертий випадок захворювання на дифтерію на Чернігівщині. В центральну районну лікарню Ніжинського району потрапив 11-річний хлопчик з набряком шиї і підозрою на дифтерію. Дитину протягом п’яти днів лікували вдома самостійно.
"Його стан залишається важким. Йому відразу ввели протидифтерійну сироватку, однак важкість стану обумовлена ускладненнями з боку серцево-судинної системи",— йдеться в повідомленні.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
В селище, де жив хлопчик, виїхала група медиків, яка досліджувала людей, з якими контактував хлопчик. Виявилося, що хвора на дифтерію вся сім’я.
На даний момент в Україні вже зафіксовано вісім випадків дифтерії з початку року: п’ять в Чернігівській області, один — у Київській (захворів 15-річний підліток) і два — в Луганській (захворіло двоє чоловіків 32 і 36 років).
Раніше "Знай.ua" писав про те, що за 2018 рік в Україні вже третя людина помирає від дифтерії.
Цю інформацію повідомила у своєму Facebook популярна журналістка Ірина Заславець.
"15-річний хлопець. Він зараз в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні. Боярка. Інформація від Центру громадського здоров'я МОЗ України", - уточнила вона.
Крім того, Заславець зазначила, що в Україні може спалахнути епідемія дифтерії.
"Перші прояви цієї хвороби часто плутають з ангіною, а коли з'ясовують, що це не вона - може бути занадто пізно. Хворий згорає на лічені години. І хоча дифтерія - одна з найбільш небезпечних інфекцій, її токсин прирівнюють до біологічної зброї, захиститися від неї українці не поспішають - 19% щеплених - найнижчий у світі показник", - розповідає вона.